Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Nemám nikde IE 7. Můžete mi prosím testnout, jestli jsou pravdivá hlášení o tom, že příklad
http://www.jakpsatweb.cz/css/priklady/vertical-horizontal-align-valid-solution-en.html
není v IE 7 správně vertikálně centrován?

Pokud není, dokázal byste někdo vyzkoumat příčinu? Případně navrhnou a otestovat opravu? To už je teda level 2. Vysvětlení příkladu je tady: http://www.jakpsatweb.cz/css/css-vertical-center-solution.html
Chamurappi
Profil
Reaguji na Yuhůa:
není v IE 7 správně vertikálně centrován?
Skutečně není.
Použil jsi hack s atributovým selektorem, který měl oddělit Explorer od ostatních prohlížečů. Jenže sedmička už atributový selektor zná, takže také spadne do skupiny ostatních prohlížečů, na rozdíl od nich však nepodporuje „display: table“, takže z toho pochopí jen to, že nemá vzít v úvahu styly pro šestku, které by v ní jinak chodily. Stačí tedy použít jiný hack, který posune hranici.

Zkusil jsem rovnítkový hack, mělo by to šlapat všude.
Miloš
Profil
Yuhů:
A nefunguje ti v IE 8 kompatibilní zobrazení? Nebo má od 7 odlišný výstup? Neměl by.
Pouze snad to, že lze kompatibilní zobrazení zapnout akorát přes hťťp://, stránky načtené jako smažená ryba takhle přepnout nejde.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Režim jde přepnout kdekoliv, stačí si otevřít tamní obdobu Firebugu.
Miloš
Profil
Chamurappi:
Ale Firebug asi nepomůže, když to chce Yuhů vidět v IE 7.
Já se ptal na to, jestli je kompatibilní režim IE 8 totožný s tím, jak by tutéž stránku za normálních okolností ukázal IE 7.
Bubák
Profil
Miloš:
Ale Firebug asi nepomůže, když to chce Yuhů vidět v IE 7.
Chamurappi má na mysli v IE8:
Nástroje > Nástroje pro vývojáře > Režim prohlížeče

Akorát jednou Chamurappi zjistil, a já si ověřil, že v IE7 nefunguje barva grey (sic!), ale v IE8 ano, přičemž je jedno, jak je režim IE7 v"osmičce" vyvolán, ve starších IE funguje jen barva gray.
Pravděpodobně stejné to bude s dalšími pojmenovanými "grey" barvami.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0