Autor Zpráva
Herm
Profil
Dobrý den,
mám problém co se týče optimalizace a to především v rozdílech IE a Chrome/Mozzila.
Když použiju přes CSS například padding nebo margin, tak je v IE odlišná velikost oproti jinými prohližečí.
Tzv. že v IE mam třeba nadpis o 2 cm dole, a v ostatních třeba jen 1 cm, pomocí margin-top: 20px napřiklad.
Zajímaloby mě jak to můžu opravit, vim že IE je už málo používané ale přesto je to dobré optimalizovat pro všechny. Děkuji
Taurus
Profil
Je dobré nulovat paddingy a marginy, protože defaultní hodnoty mají různé prohlížeče jinak. Trochu si taky pročti módy na webu JPW. Při dobré optimalizaci se ti bude vše zobrazovat všude stejně, v dalším případě jde použít alternativní css pro IE.
Herm
Profil
Taurus:
v dalším případě jde použít alternativní css pro IE.


tím myslíš jako, samostnatné css pro IE a samostané css pro ostatní prohlížeče?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Herma:
Zajímaloby mě jak to můžu opravit
Nás také, ale těžko ti můžeme dát konkrétní radu na podkladě tak vágního popisu.

vim že IE je už málo používané
To víš špatně.
Railbot
Profil
Herm:
Nastuduj si podmíněné komentáře, lze vložit CSS jen pro IE určité verze nebo pro všechny. Záleží s jakým máš problém, což jsi neuvedl. V 90% případů ale styl navíc pro IE není potřeba. Bohužel jsi se s námi nepodělil o konkrétní problém a ukázku, takže ti nemůžeme pomoci. Ale viděl bych to na problém box modelu.
Miloš
Profil
Railbot:
A také lze všechny IE od CSS úplně odstřihnout:
<!--[if !IE]><!-->
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="styl_no-ie.css">
<!--<![endif]-->
Railbot
Profil
Miloš:
O to zde ale nešlo, že?
Miloš
Profil
Railbot:
Jak se to vezme – pokud by Herm chtěl „samostnatné css pro IE a samostané css pro ostatní prohlížeče“, pak by to šlo tak, že jeden stylopis v podmíněných komentářích pošle jen explorerům, druhý stylopis naopak tak, aby explorery odstřihnul.
Netvrdím, že je to rozumný nápad (leda by chtěl mít pro explorer opravdu odlišný vzhled), ale pro úplnost jsem to sem napsal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0