Autor Zpráva
sandokan
Profil *
Ahoj,
řeším právě problém jak nakódovat stránky, které mají zrnité pozadí na kterém je navíc ještě záře. Stránka bude nejspíše rozvržena tak, že bude horní div, div s bannerem, div s obsahem a div s patičkou... Přes všechny tyto divy na pozadí prochází ona záře a končí dále pod patičkou (jde do ztracena)... Nevím si rady s tím, jak nakódovat onu záři, aby byla nezávislá na obsahu (nekončila zároveň s ním) a taky abych nemusel uměle natahovat stránku tak, aby byla ta záře celá vidět...

Díky za odpovědi =o)
Railbot
Profil
Ukázka grafiky by bodla, takhle těžko radit.
Petr ZZZ
Profil
Zkus dát obrázek na pozadí elementu <html> nebo <body> nebo obou, třeba dva různé obrázky, a koukej se, co to dělá. Odhaduji, že to je to, co hledáš. Možná budeš potřebovat 3 obrázky – jeden na vrch, jeden na spodek a jeden doprostřed. Prostřední by se mohl automaticky opakovat podle výšky stránky, zatímco výška horního a spodního by byla pevně daná.
sandokan
Profil *
To Railbot: Omlouvám se, zapoměl jsem na něj, už je na netu, tu je na to odkaz...

To PetrZZZ: Obrázek na pozadí elementu <html> to jsem ještě nezkoušel, ani nevím že něco takového jde... Každopádně se na to podívám =o)
Railbot
Profil
sandokan:
Stačí ti dát jedno pozadí prvku nahoře, třeba nějaké hlavičce. Nebo body. To už záleží na tobě. A druhý na spodek, třeba patičce. Něco, co je za těmi prvky v obsahu není potřeba vůbec řešit, protože to není vidět.
sandokan
Profil *
To Railbot: No, ale to je jen na téhlé stránce, další je pak už užší (šířka 950px) a z toho nějakých 350px na šířku je vidět pozadí, je na něm jen menu, které není moc široké a vysoké a taky pak obsah je různě dlouhý a má odsazení od upperu, takže ta záře jde celkem často vidět... Tohle je jen hlavní stránka, která ji celou zakrývá téměř...

Ukázka další stránky s více odhalenou září.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0