Autor Zpráva
Leo
Profil
Mám problém s klasickým ie float bugem (viz např. Float bug u Dera). Řešení s přenesením definice šířky na nadřazený obalující div nemůžu použít. To totiž řeší problém vzniklý tím, že šířku má nastavenou vnitřní blok za floatovaným blokem, ovšem obecně je problém v ie kdykoliv, když má vnitřní blok layout (MS vlastnost hasLayout je true). V mém případě má vnitřní blok contenteditable = "true", což nastaví hasLayout a float bug se projeví. Contenteditable na nadřazený blok přenést nechci. Otázka je, jak float bug vyřešit? Živá ukázka je na

http://www.leosondra.cz/testy/ie_float_contenteditable.html
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lea:
Dej contenteditable="true" společnému rodiči a tomu plovoucímu <div>u, který nemá být editovatelný, dej contenteditable="false". Je to sice krkolomné a k tomu, aby vnitřní <div> skutečně nešel žádným způsobem editovat, bude potřeba ještě trochu skriptování, ale nic jednoduššího mě nenapadá.
Leo
Profil
To jsem zkoušel a v IE je pořád možné vybrat ten float blok, navíc potřebuju aby v tom floatovaném bloku byl zase editovatelný obsah. Takže hledám řešení bez toho, abych musel dát contenteditable tomu float bloku... čili na úrovni CSS. To je IE vážně tak pitomý prohlížeč?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lea:
v IE je pořád možné vybrat ten float blok
Tomu půjde zabránit pomocí skriptu.

potřebuju aby v tom floatovaném bloku byl zase editovatelný obsah
Přidej dovnitř další <div> s contenteditable=true.

Ještě mě napadlo krkolomné vylepšení krkolomného postupu — dát tam ten plovoucí <div> dvakrát: jednou dovnitř editovatelný, ale zneviditelněný, a podruhé přes něj napozicovaný. Budou-li mít totožný obsah, zaberou stejné místo.
Leo
Profil
No zkusím to jak bude chvilka. Zatím díky.
Leo
Profil
Chamurappi:
„v IE je pořád možné vybrat ten float blok“
Tomu půjde zabránit pomocí skriptu.

Jak přesně? Díky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Lea:
Nefunguje onfocus?
Zápasil jsem kdysi s tím, aby do toho <div>u nešlo psát, což jsem udělal tak, že jsem při onkeydown na rodičovském elementu zjistil, do jakého elementu se píše a když měl některý z jeho rodičů contentEditable == false, změnil jsem event.keyCode na 9 (tj. Tab).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0