Autor Zpráva
caradoc
Profil *
dobrý den, mám prosbu
jak co nejlépe nahradit <table></table> pomocí DIV, SPAN?
nemohu pořešit jak korektně vypsat více řádků za sebou, tak že každý řádek má svůj styl
tabulka:
id1 | medaile zlatá | počet bodů 3000 | jméno | atd atd... (zalomení řádku)
id2 | bez medaile | počet bodů 850 | jméno | atd atd... (zalomení řádku)

každá buňka v řádku má danou šíři, dané pozadí, orámování, font apod. na dalším řádku se vše opakuje
jak tento zápis co nejlépe pořešit pomocí CSS tak aby vše správně zobrazil IE, FF, Opera....
děkuji za příklady.
Caradoc
Joker
Profil
caradoc:
Proč to chcete nahrazovat? Podle té ukázky to vypadá na tabulková data, která do značky <table> patří.
caradoc
Profil *
Jeden z důvodů je ten, že prohlížeč zobrazí data až po načtení celé tabulky, i když možná při dnešních rychlostech internetu je to asi fakt jedno. A další důvod je ten že v různých článcích jsem se dočetl že (údajně) CSS usnadňuje práci... nejsem profesionál, programování HTML mám jako koníčka.
Joker
Profil
caradoc:
v různých článcích
- to citujete články, které brojí proti dělání celého webu jako obří tabulky, jak se to kdysi dělalo (web byl obrovská tabulka, hlavička byla jedna buňka ve které byla další tabulka, atd. - a takhle na stránce byly třeba čtyři, pět, nebo úrovní vnořených tabulek). Tohle ano, tohle je zneužívání značky <table>.

Nicméně tady jste v úplně jiné situaci- chcete do stránky vložit tabulku. Na to je značka <table> vhodná a správná a naopak je nesprávné to dělat přes <div> a <span>.

Jeden z důvodů je ten, že prohlížeč zobrazí data až po načtení celé tabulky
Myslím, že prohlížeče už umí zobrazovat tabulky postupně, ale hlavně: Kolik dat v té tabulce plánujete mít? Jestli to bude tabulka jako je ten příklad a nebude nějaká skutečně monstrózní, nejspíš nebude problém s jejím načítáním ani na připojení přes GPRS.

...jsem se dočetl že (údajně) CSS usnadňuje práci
Ano, když celý web bude pomocí vnořených tabulek a předěláte ho do sémantického HTML plus CSS, dostanete obvykle daleko menší a snáze udržovatelný kód.
Když ale předěláte tabulku z <table> na nastylované <div> a <span>, dopadne to přesně opačně- kód bude větší a práce s ním složitější.
Jinak samozřejmě i na tabulky lze aplikovat CSS ;-)
Petr ZZZ
Profil
Uvedený příklad vypadá na typická tabulková data. V takovém případě by nebylo vhodné nahrazovat tabulku něčím jiným. Jinak pokud tě zajímá design bez tabulek, můžeš si přečíst něco o CSS, konkrétně o obtékání nebo o pozicování (nejlíp o obojím). Je dobré si ale uvědomit, že tabulka a CSS se navzájem nevylučují. Tabulka je blok a jako kterýkoli jiný blok se dá přes CSS např. pozicovat nebo floatovat. Také prvky tabulky se dají stylovat přes CSS (pozadí, písmo...). Ne vždy funguje všechno podle očekávání, ale to už je potřeba konkrétně vyzkoušet. Zajímavá možnost řešit dvousloupcový layout je taky definiční seznam (někdy neprávem opomíjený).

Dodatek: Koukám, že částečně cituji Jokera, ale aspoň je vidět, že se shodnem. Tabulková data zkrátka patří do tabulky. :-)
_es
Profil
caradoc:
prohlížeč zobrazí data až po načtení celé tabulky
To nemusí platiť, dá sa použiť CSS vlastnosť Table-layout s hodnotou fixed.
caradoc
Profil *
Děkuji za poznatky,
vskutku tabulka monstrozní nebude, takže přejdu k <table></table>
mě se zdálo že tabulky dělané div a span jsou složitější na psaní,
Bubák
Profil
caradoc:
každá buňka v řádku má danou šíři, dané pozadí, orámování, font apod. na dalším řádku se vše opakuje
Myslíš tohle?
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=7&topic=100978#10
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=7&topic=38211
http://llook.wz.cz/weblog/ruzny-soubory/col/nahrada-colgroup.html
panther
Profil
caradoc:
mě se zdálo že tabulky dělané div a span jsou složitější na psaní
hlavně <div>y a <span>y nevytvoří tabulku, nýbrž divy na na<dív>aném webu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0