Autor Zpráva
fafa
Profil *
Ahoj kolegové, zkouším si lámat hlavu s tímto designem: http://projects.ultimatedesign4u.com/Patrik/zebra2A8/

Mám problém s nakódováním obsahového (a vlastně i každého z boxů) sloupce, konkrétně jeho pozadím. Chtěl bych totiž, aby pokud bude obsah sloupce delší než je napevno navržený obrázek, v jednom místě se prostě bude opakovat kousek pozadí a po skončení obsahu se zase napojí spodní okraj. Doufám, že je zřejmé, o co mi jde, chci z napevno navrženého boxu udělat flexibilní... Stačí poradit techniku, článek, trik, mně nějak nedochází, jak na to...

Díky ;)
pavuk
Profil
Použij background repeat. Jenom dej pozor aby obrázek pozadí byl nahoře i dole stejnej (příp. si ho tak uprav), tozn. aby pozadí plynule navazovalo, pokud se jen opakuje vypadá to dost blbě
fafa
Profil *
Což to je jasný, já ale potřebuju, aby těch cca 700 px na vejšku bylo pozadí členitý a až když přeteče, opakovat kousek pozadí... a tady je právě ten problém, to co nevim jak udělat - jak začít opakovat až po těch 700pxelech...
pavuk
Profil
Nevím jestli dobře rozumím, chceš dosáhnout toho aby se pozadí opakovalo v případě delšího obsahu ale bylo vždycky zakončený spodním okrajem obrázku? Potom bys musel složit ten "obsah" z více obrázků
Třeba takhle
fafa
Profil *
No to je přesně to, co chci - jenže potřebuju, aby vrchní obrázek měl cca 700px, prostě byl hodně vysokej...
panther
Profil
fafa:
jenže potřebuju, aby vrchní obrázek měl cca 700px
a kde je problém? Vršek bude hodně vysoký, bude mít malý z-index, zbytek nad něj relativně posuneš s vyšším z-indexem.
fafa
Profil *
No ono j eto pozadí dost členitý, nemůžu je přes sebe překrejvat, musim počkat, až skončí vrchní díl a až pak začít opakovat střední díl po ose Y...
Plaváček
Profil
fafa:

Tohle sis nakreslil sám? Pokud ano, zvážil bych, zda ty okraje stránky jsou nutné. Obávám se, že nějaké stoprocentně funkční řešení ti zabere víc času, než budování solidního obsahu.
fafa
Profil *
Plaváček: Toho co řikáš se tak trochu obávám... Asi milé okraje oželim
panther
Profil
fafa:
No ono j eto pozadí dost členitý
ono je to blbě nakreslené. To je všechno.

nemůžu je přes sebe překrejvat
musíš, protože CSS nezná něco jako „musim počkat, až skončí vrchní díl a až pak začít opakovat střední díl po ose Y“.
Plaváček
Profil
fafa:

Prozradím ti malé tajemství. Ty tvé "milé" okraje jsou uživatelům k prdu, ani si jich nevšimnou. Uprav si design, at jde rozumně nakódovat a věnuj se tomu, co dělá web webem: kvalitnímu obsahu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0