Autor Zpráva
Alastor_Kopal
Profil
Umím CSS - ukažte mi nějakou stránku a já ten design nakóduju, ale nemám vlastní představivost.

Jenomže když přede mě postavíte téma stránek nedokážu si v hlavě vytvořit design který pak nakóduju. je chyba ve mě nebo se můžu nějak naučit tvořit pěkné designy na míru ?
rommy
Profil *
pokud umíš CSS, tak mi rozřezej a vytvoř na zkoušku http://romanweb.cz/
Alastor_Kopal
Profil
??? (vím že tohle není chat, ale tenhle přízpěvek mi hlava nebere)
shaggy
Profil
rommy:
Toto nie je charita, pýtal sa na niečo iné, predpokladám, že nebude robiť html kód pre webdizajnéra, ktorý to sám nevie.

Alastor_Kopal:
Aj ja som bol pred pár rokmi ako ty - myslel som si, že keď ovládam HTML, budem si automaticky vedieť navrhnúť aj jednoduchý dizajn. Môžeš sa naučiť používať grafický editor, môžeš mať aj estetické cítenie (a narozdiel od niektorých budeš vedieť, že na web nepatrí x rôznych a nevkusných fontov), môžeš si prečítať množstvo návodov a robiť podľa nich - ale ak nemáš talent, tak sa to proste nenaučíš.
Grafik je od toho, aby bol kreatívny, väčšinou však nevie urobiť pekný html/css kód. Tam nastupuješ ty, možno nie si kreatívny a nevieš vymyslieť dizajn, vieš ho však dotiahnuť do finálnej podoby. Tak to má fungovať, ak vidím niekoho, kto je expertom na všetko, tak mu moc nedôverujem.
rommy
Profil *
Alastor_Kopal:
když přede mě postavíte téma stránek nedokážu si v hlavě vytvořit design který pak nakóduju
....tak jsem si myslel, že by design byl nakódován....
Nox
Profil
rommy:
Tenhle příspěvek taky nechápu :)
---

Viděl bych to podobně jako shaggy, ale zas...neviděl bych to úplně černobíle ("svět je šedý, Jacku")...jestli ti si to nejde predstavit, zkus prostě otevřít editor a něco vytvořit, když to nebude ono tak znovu...ono to asi není ideál, ale někdy to naopak vyjde dobře. Myslím teda že uznávaný designér třeba nebudeš, ale s trochou píle to může být klidně použitelné
Alastor_Kopal
Profil
Zkoušel jsem se dívat na šablony a také na profesionální stránky ale designy mě do hlavy nějak nelezou.

Diki moc za TIPY
Dranel
Profil
Alastor_Kopal:
Tak se vyprdni na grafiku a věnuj se jen kódování. Třeba tě chytne i přístupnost, použitelnost, marketing, návrh struktury... a teoreticky i webdesign obecně, jako mě. :-)
Smokie
Profil
Na běžný webdesign není potřeba moc talentu, je to jen v tréninku a zkušenostech. Nic ti nepujde samo od sebe. Musíš to zkoušet.
Dranel
Profil
Smokie:
Na běžný webdesign není potřeba moc talentu, je to jen v tréninku a zkušenostech.
Myslíme oba tentýž význam slova webdesign, tedy kompletní tvorba webových stránek? Včetně tvorby grafického návrhu a programování? Na to že není třeba talent?
mattyZEM
Profil
Dranel:
Na to že není třeba talent?
Není. Vše se dá vydřít, ale bude to trvat daleko déle.
panther
Profil
mattyZEM:
Vše se dá vydřít, ale bude to trvat daleko déle.
grafika určitě ne. Když nemáš nápad a představivost, tak nic nevydřeš.

Alastor_Kopal:
je hezké umět si udělat grafiku, nakódovat, dělat si PHPko. Ale pamatuj, že méně je někdy více. Snaž se zaměřit na jednu oblast a v té být dobrý. Nemysli si, že umíš CSS. Zdaleka ne - ale máš (pravděpodobně) dobrý základ, na němž můžeš dále stavět.
Petr ZZZ
Profil
Alastor_Kopal:
Výtvarné cítění se může hodit a dá se naučit jen do jisté míry, ale právě že do jisté míry se naučit a vytříbit dá. Zkus si najít něco o pravidlech kompozice a možná nehledej ani tak webdesign, ale třeba jak se naučit fotografovat nebo malovat. Chce to přečíst si něco o významu diagonály, o zlatém řezu, o principech kompozice jako je princip rytmu a princip kontrastu, o významu teplých a studených barev, o základech komunikace jako jsou základní, podpůrné, zbytečné a matoucí prvky sdělení, o postupech tvořících nebo naopak popírajících prostor, o perspektivě atd... atd... Kdo má grafické cítění a myslí mu to, může se sice k těmto a dalším věcem dopracovat sám, ale může to dlouho trvat. Když si o tom něco přečteš, můžeš si tím proces učení velmi podstatně zkrátit.
monnna
Profil *
nevím o tom nic,chci si vytvořit stránky-pomůže mi někdo?
Batrachus
Profil
monna:

Základní kurz tvorby stránek
Filip111
Profil
Tohle už jsem dávno vzdal - smířil jsem se s tím, že jsem programátor.
Na grafiku nemam buňky a pokud tam nějaký byly, jsou už zdeformovaný programováním a technickým smýšlením.

Radši budu lepší programátor než špatnej grafik :)
jokec
Profil *
Pomáha si jen tak črtat na papir (ne že něco budeš kreslit ale jenom takove čary budeš dělat tužkou, ty čary jsou většinou nesmyslne, ale pomahato představivosti) :) skus :).
Nectar
Profil *
Kámo víš jak to dělám já? Nastartuju Photoshop a navrhnu si vzhled i s ikonama, logem,.. se vším. Tím, že pracuji ve vrstvách, klidně můžu např. ikony, dělat už na hotovo. (myslím třeba stíny apod.) Samozřejmě v malování nic takového nezkoušej =D No a jakmile je layout a všechno hotové, stačí to opět "rozebrat" a pomocí css a html už převedeš celou stránku do kódu. Pak si ty ikonky, logo, pozadí atd, už jen vyplivneš třeba do *.png, upneš na server, a frčíš :) (proč jsem napsal zrovna formát png snad jako designer víš.)

Pak je tu ještě jeden způsob, ale na to člověk potřebuje tužku, ale dnešní mládež už skoro neví, k čemu se taková věc používá ;-). Někdy ovšem není na škodu si trošku "zakreslit".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0