Autor Zpráva
TheRay
Profil
Zdravím mám malý problém v menu rozložené do tabuliek mám tlačítka idúce za sebou. Pridal som tam funkciu onmouseover všetko je tak ako má biť až na detail. script class je označený tr značkou takže mi to všetko dáva pod seba ale ja to potrebujem vedla seba. skúšal som <a> <span> aj len class každopádne tu je zdrojový kód:

<style>
.pozadie1 {background-image: URL('images/background_buttons_select.jpg'); width: 100px; height: 30px}
.pozadie2 {background-image: URL('images/background_buttons.jpg'); width: 100px; height: 30px}
</style>


<tr class="pozadie" onmouseover="this.className='pozadie1'" onmouseout="this.className='pozadie2'"><td class="style1" width="100" height="30"><a href="middle.php" target='middle' class="style2"><strong><span class="style3">FIRMA</span></strong></a></td>
<tr class="pozadie" onmouseover="this.className='pozadie1'" onmouseout="this.className='pozadie2'"><td class="style1" width="100"><a href="produkty/" target='middle' data-popupmenu="popmenu1" class="style2"><strong><span class="style3">PRODUKTY</span></strong></a></td>
panther
Profil
TheRay:
script class je označený tr značkou takže mi to všetko dáva pod seba ale ja to potrebujem vedla seba.
co bys chtěl vedle sebe?

<tr> je „table row“, tedy řádek tabulky. Řádky bývají většinou pod sebou.
TheRay
Profil
panther:
Asi som to nenapísal presne viem čo znamená tá značka ale ako ju vymeniť za značku ktorá dává tabulky vedla seba: Ale aby fungoval class.
panther
Profil
TheRay:
ktorá dává tabulky vedla seba
tabulka je <table>, ty vedle sebe být můžou. Ale zdá se mi, že hledáš obezličky pro něco, co neumíš vytvořit. Proto se ptám: co chceš udělat? Tabulka na 99% nebude třeba.

Ale aby fungoval class.
class funguje všude.
TheRay
Profil
Viššie som uviedol script ktorý mení obrázok na pozadí tabulky funkciou onmouseover ale funkcia je pred tabulkou vo formáte!!! <tr class onmouseover><td>niečo</td></tr> sú to tlačítka ktoré dává pod seba tá funkcia <tr class> na začiatku ak vymením spomínané <tr> za niečo iné script už nefunguje
Teda čím sa dá nahradiť značka <tr> aby nezalamovalo tabulky pod seba ale aby script aj fungoval

tu je aj odkaz na stránku kde je problém a čo mi to robí:
http://slavoplast.sweb.cz
panther
Profil
TheRay:
ktorý mení obrázok na pozadí tabulky funkciou onmouseover
na pozadí tabulky se nic nemění, mění se obrázek na pozadí řádku.

ale funkcia je pred tabulkou vo formáte!!!
jaká funkce? V jakém formátě? A ty vykřičníky si odpusť, nejsem na ně zvědavý.

script už nefunguje
nikde žádný script nevidím.

Teda čím sa dá nahradiť značka <tr> aby nezalamovalo tabulky
v tabulce nic jiného než <tr> být nesmí (pominu-li nepovnnné oddíly tabulky). Tabulky se nezalamují, neboť tam máš jen jednu.


V první řadě se uklidni. To, co píšeš, si po sobě přečti. Zkus to napsat tak, aby se to dalo pochopit. A dej si pozor na přebytečné vykřičníky.
Možná sis všiml, že tvůj projev je těžko pochopitelný, přilož i odkaz na problematickou stránku, třeba z něj bude něco zřejmější.
TheRay
Profil
panther:
No omlouvám se ale už mi ta stránka leze na mozek česky by to mohlo bít srozumitelnejší. Porád nejaké problémy.
Tady prikládám odkaz na tu stránku:

http://slavoplast.sweb.cz/

A tady je celý kód:
<div align="center">

<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" style="border-collapse: collapse" width="1024" height="30" background="images/background_buttons.jpg">
		<tr>
<style>
.pozadie1 {background-image: URL('images/background_buttons_select.jpg'); width: 100px; height: 30px}
.pozadie2 {background-image: URL('images/background_buttons.jpg'); width: 100px; height: 30px}
</style>

<tr class="pozadie" onmouseover="this.className='pozadie1'" onmouseout="this.className='pozadie2'"><td class="style1" width="100" height="30"><a href="middle.php" target='middle' class="style2"><strong><span class="style3">FIRMA</span></strong></a></td>
<tr class="pozadie" onmouseover="this.className='pozadie1'" onmouseout="this.className='pozadie2'"><td class="style1" width="100"><a href="produkty/" target='middle' data-popupmenu="popmenu1" class="style2"><strong><span class="style3">PRODUKTY</span></strong></a></td>
<td class="style1" width="100"><a href="kalkulacia/index_menu.php" target='middle' data-popupmenu="popmenu2" class="style2"><strong>
<span class="style3">KALKULÁCIA</span></strong></a></td>
<td class="style1" width="100"><a href="photogallery/" target='middle' data-popupmenu="popmenu3" class="style2"><strong>
<span class="style3">REFERENCIE</span></strong></a></td>
<td class="style1" width="100"><a href="certifikaty/" target='middle' data-popupmenu="popmenu4" class="style2"><strong><span class="style3">CERTIFIKÁTY</span></strong></a></td>
<td class="style1" width="100"><a href="tipy/" target="middle" class="style2"><strong>
<span class="style3">TIPY A RADY</span></strong></a></td>
<td class="style1" width="100"><a href="kontakty/" target="middle" data-popupmenu="popmenu5" class="style2"><strong>
<span class="style3">KONTAKTY</span></strong></a></td>

<!--HTML for popup Menu 1-->
<ul id="popmenu1" class="jqpopupmenu">
<li><a href="produkty/plastove_okna_a_dvere/" target="middle">Plastové okná a dvere</a></li>
<li><a href="produkty/vnutorne_parapety/" target="middle">Vnútorné parapety</a></li>
<li><a href="produkty/vonkajsie_parapety/" target="middle">Vonkajšie parapety</a></li>
<li><a href="produkty/zaluzie_rolety/" target="middle">Žalúzie a rolety</a></li>
<li><a href="produkty/sietky_hmyzu/" target="middle">Sieťky proťi hmyzu</a></li>
<li><a href="produkty/garazove_brany/" target="middle">Garážové brány</a></li>
</ul>

<!--HTML for popup Menu 2-->
<ul id="popmenu2" class="jqpopupmenu">
<li><a href="kalkulacia/" target='middle'>Požiadajte o cenovú kalkuláciu</a></li>
<li><a href="http://www.quatro.sk/media/qcalc/" target='middle'>Quatro kalkulátor</a></li>
</ul>

<!--HTML for popup Menu 3-->
<ul id="popmenu3" class="jqpopupmenu">
<li><a href="photogallery/bratislava_kraj" target='middle'><font color="#B4B4B4">Bratislavský kraj</font></a></li>
<li><a href="photogallery/trnava_kraj" target='middle'><font color="#B4B4B4r">Trnavský kraj</font></a></li>
<li><a href="photogallery/nitra_kraj" target='middle'>Nitrianský kraj</a></li>
<li><a href="photogallery/trencin_kraj" target='middle'><font color="#B4B4B4">Trenčianský kraj</font></a></li>
<li><a href="photogallery/zilina_kraj" target='middle'><font color="#B4B4B4">Žilinský kraj</font></a></li>
<li><a href="photogallery/banskabystrica_kraj" target='middle'><font color="#B4B4B4">Bánsko Bystrický kraj</font></a></li>
<li><a href="photogallery/presov_kraj" target='middle'><font color="#B4B4B4">Prešovský kraj</font></a></li>
<li><a href="photogallery/kosice_kraj" target='middle'><font color="#B4B4B4">Košický kraj</font></a></li>
</ul>

<!--HTML for popup Menu 4-->
<ul id="popmenu4" class="jqpopupmenu">
<li><a href="certifikaty/greenline/" target='middle'>GreenLine(R)</a></li>
<li><a href="certifikaty/kbe/" target='middle'>KBE(R)</a></li>
</ul>

<!--HTML for popup Menu 5-->
<ul id="popmenu5" class="jqpopupmenu">
<li><a href="kontakty/email/" target='middle'>Napíšte nám</a></li>
<li><a href="faq/" target='middle'>FAQ</a></li>
</ul>
	</td>
		</tr>
			</table>


Jednoduše nemúžu prijít nato proč se mi vnitrky tabulek skládají pod sebe když to potrebuji horizontálne...Viz... odkaz Menu
Nekde hned na záčátku mám chybu ale nevím presne která to je...
_es
Profil
TheRay:
Najprv sa nauč základy HTML.
Tabuľka v HTML obsahuje riadky a riadky obsahujú bunky.
Takže sa pozri, kde máš začiatočné a koncové značky týchto elementov.
Značka style patrí do hlavičky HTML, nie do elementu body.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0