Autor Zpráva
TheRay
Profil
No takže som vyskúšal scripty a už viem kde som mal chybu viz. kod...ale ak mi niekto môže poradiť ako celú 1024px dlhú tabulku ktorá je rozdelená na 100px bunky a v týchto bunkách by sa mohlo menit pozadie v každej zvlášt teraz sa mi to mení celé naráz po nájazde myšou...

Kod 1:
<style>
.pozadie1 {background-image: URL('images/background_buttons_select.jpg'); width: 100px; height: 30px}
.pozadie2 {background-image: URL('images/background_buttons.jpg'); width: 100px; height: 30px}
</style>

<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" style="border-collapse: collapse" width="1024" height="30" background="images/background_buttons.jpg">
		<tr>

<tr class="pozadie" onmouseover="this.className='pozadie1'" onmouseout="this.className='pozadie2'"><td class="style1" width="100" height="30"><a href="middle.php" target='middle' class="style2"><strong><span class="style3">FIRMA</span></strong></a></td>
<td class="style1" width="100"><a href="kontakty/" target="middle" data-popupmenu="popmenu5" class="style2"><strong>
<span class="style3">KONTAKTY</span></strong></a></td></tr>
</table>
Bubák
Profil
TheRay:
v týchto bunkách by sa mohlo menit pozadie v každej zvlášt teraz sa mi to mení celé naráz po nájazde myšou...
Pokud máš na mysli, že se ti mění pozadí v celém řádku najednou, tak to je proto, že třídy "pozadie1" a "pozadie2" nastacuješ pro element TR, což je řádek tabulky.

<table ... height="30" ...>
Opravdu chceš tabulku 30px vysokou?
Proč je šířka tabulky 1024px, když 1024 není dělitelní stem beze zbytku?
Prázdný tag na sedmém řádku je překlep (přehlédnutí) ve zjednodušené ukázce, nebo bordel v kódu?
Proč dáváš třídu každému elementu, neumíš je zaměřit kontextem?
Proč máš v odkaze span a strong?
Když máš v buňkách odkazy, proč nevyužiješ hover odkazu?
<style>
td {width: 10%; height: 30px;}
td a {background: aqua url('images/background_buttons_select.jpg') no-repeat ;
display: block; width: 100%; height: 100%;
font-weight: bold;}
td a:hover background-image: url('images/background_buttons.jpg');}
</style>

<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" style="border-collapse: collapse" width="1024">

<tr>
<td ><a href="middle.php" target='middle'  >Firma</a></td>
<td><a href="kontakty/" target="middle" data-popupmenu="popmenu5" >Kontakty</a></td>
</tr>
</table>
TheRay
Profil
Bubák:
Promin moc nevím co jsi se mne ptal nemím moc css nen základy podle kterých jsem si to upravil script jsem našel v jakpsatweb.cz který jsem tam vložil nekdo už potreboval mneniť obrázek na pozadí tabulky tak jsem si ho tam dal až potom jsem si všimnul že mi bunky zalamuje pod seba... Ale dakujem za opravu vyskúšam to...
TheRay
Profil
Bubák:
Proč máš v odkaze span a strong?
Span mám proto aby se odkaz teda text nezobrazoval dekorativne to je ten style1,2 a 3. A stron jen proto aby byl text vyznačen tluste.
Skusil jsem tvúj script na začátku je bunka z obrázkem v pozadí který se pri najetí nemení a zbytek odkazu je v aqua barve.
TheRay
Profil
Bubák:
Nefunguje ale dekuju za pokus...Skusím nejaký menu builder...
Bubák
Profil
TheRay:
Skusil jsem tvúj script na začátku je bunka z obrázkem v pozadí který se pri najetí nemení...
Není to skript, ale CSS.
Když jsem to zkoušel, dělal jsem jen hover barvy pozadí a sem jsem to přepsal na tebou požadovanou změnu obrázku na pozadí. Při tom jsem omylem smazal jednu závorku, chyba je na šestém řádku, správně má být šestý řádek takto:
td a:hover {background-image: url('images/background_buttons.jpg');}


zbytek odkazu je v aqua barve.
Nevím, jaké máš na odkaz požadavky, klidně si odkaz uprav podle svých představ.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0