Autor Zpráva
ppurket
Začínám s CSS a zajímalo by mne, jak by vypadal kód v css pro tuto jednoduchou html variantu.

<html>
<head>
<title>rámy</title>
</head>
        <frameset BORDER=0 rows="20%,*">
            <frame name="horni" src="horni.html">    horní menu
            <frameset cols="50%,*">
            <frame name="menu" src="podmenu.html">  podmenu horního menu vlevo  
            <frame name="obsah" src="obsah.html"> obsah levého menu
        </frameset>
<noframes>
<body>
váš prohlížeč nepodporuje rámy
</body>
</noframes>
</frameset>
</html>

Moderátor Joker: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Joker
ppurket:
Ten kód je jen definice rámů, žádný vzhled tam definovaný není. Jediná výjimka je BORDER=0, což by šlo nahradit CSS například border: none.
panther
ppurket:
jak by vypadal kód v css pro tuto jednoduchou html variantu.
pominu-li, že pokud začínáš, bylo by dobře učit se pořádně a vyhnout se rámům, je dobře vědět, cože to CSS vlastně je.

CSS slouží k nastavení vzhledu jednotlivých elementů na stránce, odpověď na otázku „jak by vypadal kód v css pro tuto jednoduchou html variantu“ tedy neexistuje, protože nevíme, jak má stránka vypadat. Začal bych asi zde.
Trejpa
ppurket:
CSS se nebude aplikovat na tuto stránku, ale na ty v ní vnořené: horni.html, podmenu.html a obsah.html.
ppurket
Nevím jak to správně formulovat :-(. Tenhle kód jsem zkusil podle pár věcí, na který jsem narazil. Mám představu, že by stránka byla uprostřed prohlížeče s pevným rozměrem a její struktura by byla totožná jako v html variantě. Teď mi nejde udělat pravý pole. Vždycky je níž než to šedý levý.

<head>
<title>Dokument bez názvu</title>
</head>
	<div style="background-color:#000000; height:210px; width:800px; margin-left:20px">
        </div>

<p align="left" style="width:280px; background-color:#DCDCDC; height:345px; margin-left:40px; margin-top:70px">
      	<p>
      <div style="background-color:#DCDCDC; height:20px; width:800px; margin-left:20px; margin-top:86px">
      </div>
     </div>
</body>
</html>
panther
ppurket:
že by stránka byla uprostřed prohlížeče s pevným rozměrem
to udělat jde, o centrování se píše všude, hledej.

Co zbytku dotazu týče, pravděpodobně hledáš float, hodit se ti bude tento článek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0