Autor Zpráva
Lomonosov
Profil *
Ahoj, naposled jsem pracoval na webových stránkách před mnoha lety. Tehdy bylo obvyklé použít třeba i tabulky vytvořené v html a jejich vnitřnosti následně formátovat pomocí CSS. Jaký je současný, moderní pracovní postup v kontextu s užitím CSS? Postačí samozřejmě ve stručnosti, díky.
tiso
Profil
- beztabuľkový layout (float, clear)
- sémantika (http://www.semantika.name/), použiteľnosť, prístupnosť
- Gracefull Degradation alebo Progressive Enhancement
Mistr
Profil
Lomonosov:
Co to zkusit v DIVech? Ostatně, něco o tom píše i Yuhů.
Dranel
Profil
Lomonosov:
Typografie, vertikální rytmus.
Petr ZZZ
Profil
Pokud možno, použiju CSS - obtékání, velmi vzácně pozicování, ale pokud to jinak nejde, nebo to jinak neumím, nebo to zlobí a nevím proč, nesnažím se vyhnout tabulce stůj co stůj. Důležitý je výsledek, na ten návštěvník kouká. Kód drtivou většinu návštěvníků tvé stránky nezajímá. Přiznávám ovšem, že můj názor je relativní, protože kódovat moc neumím.

Snad ještě toto: důležitá je velikost písma - spousta autorů ho udává v px a potom nejde v IE změnit velikost. Je lepší zadávat velikost písma v em, potom si ho může uživatel v IE upravovat. Je ale potřeba si ohlídat velikosti bloků nebo ještě lépe blokům žádné fixní rozměry nedávat (resp. definovat jen šířku). Potom se podle velikosti písma samy natáhnou. Jinak hrozí, že při větším písmu není vidět všechen text.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0