Autor Zpráva
Petardice
Profil *
Ahoj,
prosím o radu - snažím se rozběhnout na stránkách lightbox, což se podařilo, ale nevím, jak upravit styly.
1) chtěla bych, aby se po načtení zobrazoval obrázek včetně popisku (kompletní bílé pole) na středu stránky a u malých monitorů (třeba notebook) nebylo nutné sjíždět dolů, aby bylo možné přečíst popisek.
2) nevím, jak zobrazit celé tlačítko pro zavření obrázku (zobrazuje se jen kousek křížku a diakritiky - je to v pravém dolním rohu).
Kdyby někdo věděl, co s tím, byla bych vděčná, sedím tu nad tím celý večer a ne a ne na to přijít :(
Zkouším to na http://stukaterstvisykora.cz/pages/stukaterstvi.php.
Díky, P.
panther
Profil
Petardice:
1) obrázek je vyšší než monitor, alespoň u mě. Buď jej zmenši, nebo použij nějakou galerii, která si obrázek případně zmenší. To lightbox, tuším, neumí.

2) v souboru lightbox.css přidej k „#imageData #bottomNavClose“ na řádku 93 „height: 22px;“.
Petardice
Profil *
panther:
1) Fotky mají výšku 525, takže by se snad měly i s popiskem v pohodě na klasický malý monitor vejít. Šlo mi spíš o to, kde by šlo změnit odsazení od horního rohu -> když se fotka rozklikne, je bílé ohraničení fotky odsazené shora cca o 60px (těch 60px je toho poloprůhledného pozadí), takže kdyby byla odsazená o míň (třeba jen o 20px), celé by se to posunulo nahoru a byla by vidět celá fotka s celým bílým pozadím. Asi se blbě vyjadřuju, ale po ránu dvakrát moc dobře nefunguju :)))

2) Super, díky za pomoc, tlačítko zavřít se zobrazuje celé...jak snadné! Až si říkám, proč mě to nenapadlo :( Zkoušela jsem dávat height: 100%, ale to neklaplo.
habendorf
Profil
Petardice:
když se fotka rozklikne, je bílé ohraničení fotky odsazené shora cca o 60px

No já to mám třeba 101px, nějak se to vypočítává podle velikosti viewscreenu (asi) a následně to tomu obalovému divu nastavuje inline styl.

<div id="lightbox" style="top: 101.1px; left: 0px;">


Takže jedině se se pobabrat v kódu a upravit výpočet, nebo někam na konec toho skriptu nastavit tu hodnotu natvrdo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0