Autor Zpráva
kelvin
Párkrát jsem v diskuzi při hodnocení něčího webu zahlédl něco ve stylu "skáče ti to doleva, doprava, podle toho jak je dlouhá stránka". Jedná se o vlastnost některých prohlížečů schovávat vertikální posuvník při jeho nepotřebě. V jedné diskuzi autor dokonce podotkl, že dodá víc obsahu a skákat to přestane (!).

Kdysi, při přechodu na Firefox z IE mi to také vadilo, ale zvykl jsem si. Na základě diskuze jsem se nad tím zamyslel a vyšlo mi, že původní řešení Internet Exploreru nechávat posuvník i při jeho nepotřebě není tak špatné. Takže mě napadlo ho natvrdo zapnout.

Na posuvníky je CSS vlastnost Overflow. Jenže ovlivňuje vertikální i horizontální posuvník najednou, což je špatně, protože se spodním nic dělat nechci. Pro Gecko sice existuje -moz-scrollbars-vertical, ale to je jen částečné řešení. Naštěstí MS má v IE podporu vlastnosti overflow-y. Docela mě překvapilo, že tuto vlastnost podporuje i Gecko (Firefox), Opera i Chrome. Takže jsem zadal:
body       { overflow-y:scroll;}

Bohužel problém se objevil z nečekané strany - IE6 a IE7 už ten vertikální panel zapnutý mají a při overflow-y:scroll udělají druhý. Použil jsem tedy známé hacky a nastavil vlastnost zpátky na auto:

body       { overflow-y:scroll; _overflow-y:auto /*jen ie6*/; .overflow-y:auto /*jen ie7*/ }  

Takže teď mám vertikální posuvníky v neobvyklejších prohlížečích, líbí se mi to, a chtěl bych to použít ve své šabloně. Vidíte někdo nějaký problém, který bych mohl tímto způsobit? Je to dobré řešení - máte lepší?
Chamurappi
Reaguji na kelvina:
IE6 a IE7 už ten vertikální panel zapnutý mají
Na <html>. Proto přidáváš druhý.

Použil jsem tedy známé hacky
Podtržítko je pro šestku a tečka pro šestku i sedmičku, ne?
kelvin
Chamurappi:
Podtržítko je pro šestku a tečka pro šestku i sedmičku, ne? - Díky, to jsem ten "známý" pro IE7 moc nepochopil ;). (Existuje vůbec nějaký?)

Takže zkráceno na body { overflow-y:scroll; .overflow-y:auto /*jen ie6 a ie7*/ }
panther
kelvin:
Takže zkráceno na body ...
to by mělo jít zkrátit na
html {overflow-y: scroll;}
Chamurappi
Reaguji na kelvina:
Nepotřebuješ hack.
kelvin
panther
html {overflow-y: scroll;}

No hodně dobře, tak to by mě nenapadlo ;). Díky
habendorf
Celé to považuji za jednu velkou pitomost. Pardon, ale je to tak.
kelvin
habendorf
Já bych to také nebral v potaz, ale zaujalo mě, že na to několik hodnotitelů různých webů upozornilo.
habendorf
kelvin:

Asi to nebyli hodnotitelé, ale "hodnotitelé". Je to fakt blbost a rozhodně bych to být tebou vyhodil. Ale je to samozřejmě na tobě.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: