Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Dobrý den,

potřeboval bych pomoct s tím, aby odkaz překrýval další prvky, které budou pod ním a byly klikatelné stejně jako odkaz.

příklad:
#main {
	position:relative;
	width:500px;
	height:200px;
	border:5px solid red;
}

#main a {
	position:absolute;
	display:block;
	width:500px;
	height:200px;
	border:1px solid blue;
	z-index:1;
}

#main p {
	position:relative;
	margin-top:25px;
	border:1px solid lime;
}

<div id="main">
	<a href="#" title="">odkaz</a>
	<p>Text, který by měl překrýt odkaz výše a měl by být klikatelný.</p>
</div>

Díky za jakoukoliv radu.
panther
Anonymní:
proč nedáš celý text do odkazu? Myslím, že se snažíš přejít nějaký problém, o co jde?
Anonymní
Profil *
panther:
nastínil jsem zjednodušenou situaci, jde o to, že pod odkazem je mnoho dalších divů, nějaký obrázek, texty atp. a potřeboval bych aby byl klikatelný celý obsah kontejneru bez hluchých míst - snažím se vyhnout metodě onclicku na div. Jde mi o princip jestli toho lze vůbec docílit v této situaci a podle toho bych pak dále pokračoval.
Trejpa
Anonymní:
Celá plocha má být celistvým odkazem?
Nebo nějaké části budou odkazem a zbytek v pozadí jiným?
Anonymní
Profil *
Trejpa:
ano, celá vrchní plocha by měla být celistvým odkazem a všechny další prvky "schované" pod touto plochou, stejný princip jako kdybych použil na div onclick="location.href='#'", což udělá celou plochu taktéž klikatelnou, ale jak jsem psal, této metodě se chci vyhnout a snažím se roztáhnout ten klasický odkaz přes celou plochu tak, aby tam nebyla hluchá neklikatelná místa, snad si tedy rozumíme :-) ... zkoušel jsem si s tím různě pohrát, ale nedaří se mi to dotáhnout do konce, proto Vás žádám o radu jestli s tím máte nějaké zkušenosti a jestli je na to potřeba znát nějaký fígl, který mi uniká :-).
panther
Anonymní:
ale jak jsem psal, této metodě se chci vyhnout
jaký k tomu máš důvod? Je to mnohem čistší řešení než nějak natahovat odkaz před jiné elementy.
Trejpa
Anonymní:
Třeba takto.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0