Autor Zpráva
sysel
Profil
Pomocí atributu title, (v některých případech alt), lze vyvolat zobrazení bubliny s nápovědou (terminologicky spávnější je asi označení tool tip). Zobrazení této nápovědy je uniformní a těm, kterým se nelíbí, nezbývá než využívání rozličných fíglů, založených na událostech onmouse[over | out].
Existuje nějaký korektní CSS způsob, kterak by bylo možno nastavit parametry zobrazené bubliny - pozadí, barva písma, zalomení řádků, zvýraznění některých slov, délka zobrazení, rámeček ...? Chápu, že bublina nepatří mezi elementy stromu DOM, ale třeba to CSS umí a jen o tom nevíme.
Děkuji.
Railbot
Profil
Odpověděl sis sám správně. Nejsou to elementy, jsou to jen atributy elementů, takže odpověď je ne. Alt se dá nastylovat "oklikou" přes <img>, ale interpretace v prohlížečích je až příliš různá. Pokud toužíš po stylovatelném title, tak by ti mohla vyhovovat JS náhrada typu Derových Cotojátek.
sysel
Profil
Jsem smutný, ale ne zklamaný. Prohlížeče se liší i jen v respektování zalomení řádků v bublině.
Str4wberry
Profil
něco:hover:after {content: attr(title); /* další vlastnosti */}
Nicméně podpora je mnohem menší než u JS.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
… a navíc to nevyruší standardní chování, takže umělou bublinu překryje po chvilce přírodní bublina.
Petr ZZZ
Profil
sysel:
zalomení řádků

Když v title zalomím v kódu řádek, je pak zalomený i v bublině. Píšu ale v poznámkovém bloku (Editor od MS) a nevím, jaká je podpora v prohlížecích (v IE mi to funguje, FF ale zobrazí vše na jednom řádku, případně zalomí podle vlastního "uvážení").

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0