Autor Zpráva
Imrahil
Profil
Zdravím,

existuje nějaký způsob, aby mi line-height fungoval na většině prohlížečích stejně?
Např. mam kus textu, nastavím line-height třeba 1.4 a u Chromu jsou mezery menší, v IE o něco větší a v Mozille největší?
Jak udělám aby byly všude stejné?

díky
Railbot
Profil
Existuje, funguje to všude na textu zcela standardně.
Imrahil
Profil
Railbot:
Prosím?
asi to nefunguje, když mi to každý prohlížeč zobrazuje jinak.
Railbot
Profil
Ale funguje. Máš tam nejspíš něco špatně. Dodej živou ukázku.
panther
Profil
Imrahil:
měl bys ukázku? Minimálně bych doplnil jednotky.

Jinak Railbot říká pravdu, s výškou řádku se pracuje běžně.
Railbot
Profil
panther:
Minimálně bych doplnil jednotky.
Ani to není potřeba. S nimi i bez to pracuje korektně.
panther
Profil
Railbot:
Ani to není potřeba
není, ale je to slušnost napsat do CSS jednotky. Stejně tak, jako nejsou v HTML povinné uvozovky a přesto se píší :-)
habendorf
Profil
panther:

Mohu se zeptat, jakou jednotku bys dopsal k line-height:1.4?

Pokud chceš vyhrknout em, tak se ještě chvíli zamysli.
Miloš
Profil
panther:
je to slušnost napsat do CSS jednotky
Nesouhlasím. Nevidím jediný důvod, proč by mělo být slušnější zadávat jednotky, když existují výchozí. To jsou jen tvoje interní předpisy, kterými se řídíš, ale není to nic platného obecně. Já třeba jednotky u line-height nezapisuji nikdy, protože mi to vyhovuje; stejně jako nepíšu jednotky u nulových hodnot (s výjimkou procentního RGB zápisu barvy, kde se to musí; ale já stejně barvy zapisuji akorát hexa nebo slovem), stejně jako nepíšu před desetinnou tečkou nulu. To jsou zase moje interní pravidla. Nejsou o nic méně/více slušnější než ta tvoje.
Bubák
Profil
Ukázka z http://www.w3.org/TR/CSS21/visudet.html#propdef-line-height:
The three rules in the example below have the same resultant line height:
(Tyto tři pravidla v níže uvedeném příkladu způsobí stejné řádkování)
div { line-height: 1.2; font-size: 10pt }     /* number */
div { line-height: 1.2em; font-size: 10pt }   /* length */
div { line-height: 120%; font-size: 10pt }    /* percentage */


Imrahil:
Je možné, že tvůj problém pramení z toho, že jsi nesjednotil velikost písma mezi prohlížeči. ale to je jen věštění, chtělo by to živou ukázku.
Miloš
Profil
Bubák:
Jenomže málokdy budu definovat line-height pro každý typ bloku jinak a když budu mít odstavec s jinou velikostí písma, je zápis v em nesmysl. Schválně si vyzkoušej tohle:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">
<style type="text/css">
body {font-family: 'DejaVu Sans', Verdana, Sans-serif; background-color: black; color: white; line-height: 1.2em}
div {width: 50em; background-color: white; color: black; padding: 15px; margin: 15px auto;}
p.jedna {font-size: 10pt }
p.dve {font-size: 20pt }
p.tri {font-size: 15pt }
</style>
<title>line-height</title>
<div>
<p class="jedna">Lákamí vůněhulás úmyval rohlivý jednovod lek smítkem ko tlínům čuvalemi čin. Ští ono ky školiv rojdi bájedpodl zako rojskočár čuvadiát umysl rojený. Bý školý rojedpovu k raží lehýnkamí ně sudí Jít školiv nim.
<p class="dve">Lákamí vůněhulás úmyval rohlivý jednovod lek smítkem ko tlínům čuvalemi čin. Ští ono ky školiv rojdi bájedpodl zako rojskočár čuvadiát umysl rojený. Bý školý rojedpovu k raží lehýnkamí ně sudí Jít školiv nim.
<p class="tri">Lákamí vůněhulás úmyval rohlivý jednovod lek smítkem ko tlínům čuvalemi čin. Ští ono ky školiv rojdi bájedpodl zako rojskočár čuvadiát umysl rojený. Bý školý rojedpovu k raží lehýnkamí ně sudí Jít školiv nim.
</div>

První odstavec je tak akorát, třetí je nahňácaný a u druhého zalézají řádky do sebe.
To samé u procentního zápisu.
Jediný rozumný zápis je line-height: 1.2
panther
Profil
[#9]Miloš:
ok, asi máš pravdu.
Imrahil
Profil
dávám tu živou ukázku
tady

zkoumal jsem to podle těch 3 spodních odstavců

PS: teď jsem se na to naposled podíval a zjistil jsem, že už v IE a chromu to je stejné, akorát u Mozilly jsou mezery největší a u opery nejmenší
Plaváček
Profil
Imrahil:

Ono je to s vlastností line-height trošku složitější. Pro lepší pochopení tě mohu odkázat na tuto pěknou slideshow: http://www.maxdesign.com.au/articles/css-line-height/ , která možná odpoví na některé tvé otázky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0