Autor Zpráva
Conny
Profil *
Určitě se tu najdou šikovní kodéři kteří nebudou mýt problém s vysvětlením této dá se říct pro vás prkotiny. Jde mi o používání html, body a body. Používám html, body proto abych nadefinoval pro css procenta tak aby mě pak dobře fungovala, někde jsem to četl. Pak ale používám body zvlášť. Moje první otázka zní jestli to nevadí a jestli se to nějak nebije v tom css. Pak mě ještě zlobilo to když sem v tom css nadefinoval pro html, body width na 100% a height na 100% tak abych řekl tomu dokumentu že je hodnota 100% celková velikost dokumentu. V body sem pak nastavil šířku a výšku na jednotlivé pixely pro pozadí které sem do body vložil. Nebije se pak v tom css tohle ? Poslední otázka zní. Jaký je rozdíl mezy html, body a body ? Není to to samé a já tu ze sebe dělám šaška ? Děkuji vám :)
mckay
Profil
Conny:
Trochu jsem nepochopil o co vám přesně jde, je to dost chaoticky napsané, jedině tím tu ze sebe děláte šaška :).

Zkuste to prosím trochu lépe popsat a rozdělit text do odstavců.
Před otazníkem se nedělá mezera.
Conny
Profil *
Zajímá mě vše o html, body a body v jednom css.
Railbot
Profil
Moc dobře nechápu jaké body a body. Body je v HTML dokumentu vždy jen jedno. HTML je celý dokument, BODY je (jak už překlad napovídá) jeho tělo. Oboje se dá celkem dobře stylovat jako jakýkoli jiný blokový prvek. Zbytek dotazu se mi nepodařilo dekódovat.
quinux
Profil
Conny:
Pokud správně rozumím tak jde o tohle:
html, body {width: 100%; height: 100%}
body {height:100%}

V tom případě jde o stále stejné body, jen v tom prvním případě "html, body" jde o zkrácený zápis, kdy lze čárkou oddělovat jednotlivé prvky a nastavit jim stejnou vlastnost.
např.:
h1, p, a {color: red}

jedním zápisem je nastavena červená barva u prvků H1, P a A. Pokud pak zapíšu
a {color: blue}

zajistím, že prvek A bude mít barvu modrou, protože "později" zapsaná definice "přebíjí" tu dříve zapsanou.
Conny
Profil *
aha takže tyhle dvě css které napíšu se schodují ?
#html, body{
}

#html body{
}

Ta čárka tam tedy být nemusí ?
Conny
Profil *
Teda bez toho křížku...
mckay
Profil
Conny:
Když by se to vzalo do detailu, první zápis znamená: "Pro všechna html a body" a druhý "pro všechna body, která jsou vnořena pod html", myslím. Tedy jde o shodný zápis, ale více se používá ten první.
Conny
Profil *
Aha díky =)
Railbot
Profil
Ne, zápisy nejsou shodné. Zatímco první zápis něco definuje pro html a body, tak druhý jen pro body.
mckay
Profil
Railbot:
Aha, sorry. De facto jsem to správně napsal, ale blbě zakončil :).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0