Autor Zpráva
Snail.cz
Profil *
Možná je to stupidní dotaz, možná že to vůbec nejde, ale pro jistotu se raději zeptám. :)
Dá se udělat na jedné stránce více odkazů pomocí css stylů,
aby jeden odkaz po najetí myší třeba zčervenal, a druhý aby neudelal nic ?

Nebo by mi pomohlo vyřešit nějak problém, aby odkazy neměnily barvy podle toho zda byly navstívené, nebo jsou aktivni. (bez pouziti a:visited, a active)

Potřeboval bych odpověd aspoň na jeden dotaz. :)
dik...........
Spikee
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/odkazy.html
Snail.cz
Profil *
Sorry, ale tam neni odpoved na me otázky.
Ja nepotrebuju globální nastavení odkazů, ja potrebuju nastavit kazdy odkaz jinak!
aby jeden odkaz po najetí myší třeba zčervenal, a druhý aby neudelal nic, na jedné stránce.
centi
Profil
Odpoveď tam je, aj ked nie priamo na tvoje otázky.

<a href="#" class="prvyOdkaz">prvy odkaz</a>
<a href="#" class="druhyOdkaz">druhy odkaz</a>
...

v CSS:
a.prvyOdkaz {color: blue;}
a.prvyOdkaz:hover {color: red;}
a.druhyOdkaz {color: red;}
a.druhyOdkaz:hover {color: blue;}

Prvý odkaz bude modrý a po prejdení myšou zčervená. Druhý odkaz naopak. Takto si môžeš nadefinovať hockoľko odkazov.
Snail.cz
Profil *
Dik..
Ja jsem si to nejak takhle predstavoval, ale z toho tutorialu bych to nikdy neudelal. Neni to tam moc prehledne.
moc dekuji.
Leo
Profil
"Dá se udělat na jedné stránce více odkazů pomocí css stylů, aby jeden odkaz po najetí myší třeba zčervenal, a druhý aby neudelal nic ?"

Da, ruznym zpusobem, podstatne je, jestli jsou ty vyjimecne odkazy pohromade (v html kodu) nebo ne. Pokud ano, nemusite jim davat styl pres class, ale muzete napsat neco takoveho:

<p id="zvlastni">
<a ...
<a ...
</p>

#zvlastni a {
.....
}

"Nebo by mi pomohlo vyřešit nějak problém, aby odkazy neměnily barvy podle toho zda byly navstívené, nebo jsou aktivni. (bez pouziti a:visited, a active) "

Jo, pokud ostylujete "a" tak by to melo prerazit i jednotlive stavy (visited, active, atd.)

Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0