Autor Zpráva
Bobb1
Profil *
Ahoj,

Potřeboval bych pomoct se stylováním designu.
Mám takovy design, mám tam odkazy...a potřebuji, aby když jsem na stránce třeba "home", aby na ni ukazovala šipka ze zdola...tak samo pokud jsem třeba na stránce kontakty, aby ta šipečka na to ukazovala..nevíte jak se tohleto dá zvládnout v css, pokud ne. Tak jak by se to dalo udělat popř. jinak.

Ještě bych se chtěl zeptat, jak udělat vysouvací menu, tak jak to mají na slovenské stránce www.thewitcher.sk. Kliknu na odkaz ostatní značky a vysunou se mi další automobilové značky. Nebo přejedu přes to myší, tak jak to je na oné stránce.

Díky za odpověď a pomoc:-)
slim12
Profil
Děla se to pomoci javascriptu
Bobb1
Profil *
A neznáš web, kdy bych se toto mohl naučit, nebo sehnat script ?
slim12
Profil
Třeba Tady ale stačilo si to vyhledat na google nebo tady ješte
Chamurappi
Profil
Reaguji na slima12:
Třeba Tady
Tam najde polofunkční ukázky obložené řadou nesmyslů. Nedoporučuji důvěřovat stránkám tvorba-webu.cz.
Bobb1
Profil *
Tak menu jsem už vyřešil, díky. Ale nevíte jak na tu šipečku? Aby ukazovala právě na aktuální stránku ?
Bubák
Profil
Bobb1:
Tak menu jsem už vyřešil, díky.
Není zač.

Ale nevíte jak na tu šipečku?
Víme.
Bobb1
Profil *
Bubák: A mohl by si mi nějak prosím poradit ? :-)
Bubák
Profil
Bobb1: Tady se s prozrazeními provozuje výměnný obchod. Taky jsi řešení neprozradil.
Bobb1
Profil *
Dobře:-) Za to se omlouvám.

Vysouvací menu jsem vyřešil pomoci jednoho blogu Maciweb.net, kde bylo vše popsáno. Podle toho jsem si udělal vysouvací menu a poupravil, aby mi fungovalo na mém webu. Je to přes CSS a Javascript, který tam je jenom kvůli IE.

No a jak teda s tou šipečkou ?
panther
Profil
Bobb1:
No a jak teda s tou šipečkou ?
těžké to určitě nebude a půjde to snadno udělat, jen jsem z [#1] nějak nepochopil, jakouže šipku to máš na mysli. Můžeš být konkrétnější?

Ať je to cokoliv, bude to background v CSS, aktuální stránku zjistíš třeba PHPkem.
Bobb1
Profil *
panther:
těžké to určitě nebude a půjde to snadno udělat, jen jsem z [#1] nějak nepochopil, jakouže šipku to máš na mysli. Můžeš být konkrétnější?
>
Ať je to cokoliv, bude to background v CSS, aktuální stránku zjistíš třeba PHPkem.
No ta šipečka je obrázek. A měla by ukazovat právě na aktuální stránku, kde vlastně teď jsem. Takže když budu na kontaktech, tak aby šipka směrovala právě na odkaz kontakty.. apod. Nemáš nějakou stránku nebo kód jak tohleto právě vyřešit phpkem ?
panther
Profil
Bobb1:
Nemáš nějakou stránku nebo kód jak tohleto právě vyřešit phpkem ?
potřebuješ zjistit aktuální stránku, tuším, že je to ve FAQ PHP zde na diskusi, ale i jinde. Samotná šipečka, jak jsem řekl, bude na pozadí v CSS.
Bobb1
Profil *
V css to bude moci být zapsáno jako #sipka ? Nebude tam muset být žádný a:active nebo něco podobného ? Jinak to zkusím pohledat a dám vědět.
panther
Profil
Bobb1:
V css to bude moci být zapsáno jako #sipka ?
ano. id="sipka" budeš PHPkem přiřazovat odkazu nebo příšlušnému LI.

Nebude tam muset být žádný a:active nebo něco podobného ?
ne.

Obojí sis mohl vyzkoušet. Kdybys věděl/našel si, co pseudotřída :active dělá a kdy je aktivní, nemusel by ses ptát.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0