Autor Zpráva
fotodoma
Vysouvací vertikální menu ve třísloupcovém layoutu na stránce fotodoma.cz
mi utíká z levého sloupce do obsahu, posunuje se o kus doprava. Ve dvousloupcovém layoutu to kupodivu bylo OK. Ve třísloupcovém jsem udělala všechno ve stejné barvě a myslela jsem, že je po problému.
Dokud jsem ale neviděla náhledy webu na seznamu, kde se zobrazuje na náhledech vlevo zbytečný prázdný pruh. Asi to vadí i návštěvníkům s malým monitorem, musí si obraz horizontálně posunout. Kde mám já lama chybku? Jde to změnit opravou ve stylopisu abych nemusela předělávat potrefené stránky?
panther
fotodoma:
nevynulovaný margin a padding, pokud jsem tedy dobře pochopil tvůj problém.
fotodoma
panther:
díky, ale tím to není, když jsem umazala všechny marginy a paddingy, menu se mi smálo dál...
Pro názornost jsem stránku v jiných barvách hodila ještě na http://fotodoma.cz/pokus.html

Z černého #levy mi menu utíká do červeného #blok ke žlutému #obsah, tipla bych to na nějakých 30 pixelů.
Proto jsem musela #blok tak moc rozšířit, aby #levý sloupec nespadl dolů pod #obsah.
panther
fotodoma:
Z černého #levy mi menu utíká do červeného #blok ke žlutému #obsah, tipla bych to na nějakých 30 pixelů.
tvůj tip je špatný, není to 30, ale 40px.

když jsem umazala všechny marginy a paddingy, menu se mi smálo dál...
protože jsi je umazala jinde, než bylo třeba :-)

#menu ul {margin-left: 0; padding-left: 0;}
fotodoma
panther:
Tisíceré díky! Vidím, že umazat a vynulovat je rozdíl. A ten zeštíhlovací odhad šířky mám zafixovaný z pohledu do zrcadla ;-)))
panther
fotodoma:
Vidím, že umazat a vynulovat je rozdíl.
jak kde. Seznamy mají defaultní levý margin (někde padding), proto smazáním zůstane tato defaultní hodnota. Vynulováním ji přepíšeš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: