Autor Zpráva
pito
Profil
Ahoj,

Chtěl bych se zeptat jak mohu dělat, aby se mi po kliknutí na odkaz zvětšilo písmo na celým webu tedy jen obsah menu ne.
Našel jsem jeden příklad na této stránce: Odkaz v pravo nahoře jsou takové 3 áčka, tak to zrovna myslím.

Díky předem všem za radu.
mckay
Profil
pito:
Zrovna na odkazovaném webu to asi řeší přes phpko, kde si zjistí, jaký parametr byl předán v adrese ($_GET) a pomocí podmínky potom nastaví velikost písma. Efektivněji by se to asi dalo udělat javascriptem na událost onlick, konkrétněji, ten text máš v nějakém tagu s třídou, po kliknutí na Áčko se ta třída přejmenuje, a bude mít jiný styl písma.
Petr ZZZ
Profil
Velikost písma (Font-size) lze definovat přes CSS. Když si uložíš CSS do tří externích souborů, můžeš v každém z nich definovat jinou velikost písma a podle potřeby na ten který CSS-soubor odkazovat (nebo si v jednom souboru CSS vytvoříš více tříd a pak jednu z nich vybíráš, jak popisuje mckay). Jednoduché řešení, které funguje např. i s vypnutým javascriptem, je definovat velikost písma v jednotkách em (ne v px). Potom si může uživatel IE velikost písma změnit (což nefunguje, když je písmo definované v px). V novějších verzích IE a v dalších prohlížečích lze kromě toho i zoomovat celou stránku.
pito
Profil
hm javascript to neni moc pro mne
pito
Profil
Nejde to ještě nějak jinak vyřešit? Javascript teda neumim.
mckay
Profil
pito:
Jde -> Jak jsem řekl, tím hraním přes php.

//Ah, tak to přece jen nebylo tak nedávno...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0