Autor Zpráva
hubis
Profil *
Dobrý den,
už vzdávám uplně všechno, kód sem kopírovat ani nebudu, protože v podstatě žádnej není, ale rád bych docílil:

- levý <div> 64 px široký, výška 100%, s opakováním pozadí (aby se stále protahoval s obsahem <div id="obsah">), zarovnaný vlevo
- pravý <div> 64 px široký, výška 100%, s opakováním pozadí (aby se stále protahoval s obsahem <div id="obsah">), zarovnaný vpravo

zkoušel sem něco s float: left a float: right + čistič, ale to moc nefungovalo.

Vlastně, sem schopnej zarovnat obrázek vpravo i vlevo, ale si divem mi to nejde (až na float: left, ale to mi zmizela výplň toho divu).

Ale div: #pata {background-image:url('paticka.png'); width: 64px; height: 100%; background-repeat: repeat-y;} prostě nefunguje, ačkoliv když prohodim width s height tak se to uplně v pohodě opakuje přes celou šířku stránky.

Návrh, takhle nějak bych chtěl, aby to vypadalo.

Počítám, že v tom, co sem napsal je neskutečnej bordel...

Otázka zní: Je nějaká možnost, jak divu na pravo a na levo říct, aby se opakoval tak dlouho, dokud nedosáhne výšky divu obsah (bílý místo na obrázku) + patička (to černý)?
ondra15
Profil
Ten odkaz je špatný, oprav to, a pak ti možná pomůžeme.
hubis
Profil *
Návrh, omlouvám se ... *.PNG a *.png je evidentně rozdíl :D
Moderátor Str4wberry: Spíš vadila tři lomítka za „http:“.

a obsah by se měl sám od sebe posouvat, čím víc do něj budu psát, ale tak to je vcelku normální a kupodivu mi to i funguje :D ale nevím, jak zajistit to opakování postranních sloupců (nic v nich nebude, má to být jen obrázek - okraj).
pata07
Profil
Dej si červený pozadí(okraje)
a pak tam dej div kterej bude na středu(margin: 0px auto) a pod něj dej patičku, která bude zarovnaná taky na střed.
P.S. tedka večer si mi nechtěl psát celý kód. Pro ie do body doplň text-align: center a do divu text-align: left.
panther
Profil
[#1] hubis:
obalovému divu dáš pozadí, což napsal [#4] pata07. Obsahu, tedy prostředku nastavíš spodní padding takový, jak vysoká bude patička. A patičku samotnou napozicuješ absolutně na spodek a prostředek toho obalového divu. To bude pro tebe asi nejjednodušší.

Str4wberry:
„Spíš vadila tři lomítka za ‚http:‘“
tři lomítka někde (FF) nevadí, malé png ano.
pata07
Profil
no já to myslel pozadí jako body - červené a pak jen dva divy normálně pod sebe s jiným pozadím. proč si život komplikovat paddingem.
panther
Profil
pata07:
no já to myslel pozadí jako body - červené a pak jen dva divy normálně pod sebe s jiným pozadím. proč si život komplikovat paddingem.
záleží, jak se to vezme. Pokud to červené má být body, tak je to bez problémů. Pokud to červené mají být postranní sloupce, jak jsem to tedy pochopil já, musí se to řešit takhle.

EDIT: teď jsem si všiml, že: „nic v nich nebude, má to být jen obrázek - okraj“, takže beru zpět, co jsem řekl.
EDIT2: název tématu je „nastylování pravého a levého menu“, menu bez obsahu si moc dobře nedovedu představit. Možná si to tazatel ještě rozmyslí a případně doplní další podstatné informace, které povedou k lepšímu pochopení.
hubis
Profil *
Omlouvám se, moje chyba.

Ve skutečnosti se jedná o oba problémy:
- nastylovat okraje (div, do kterého vložím obrázek, co se bude neustále opakovat)
- 2 divy po stranách, ve kterých budou <ul> <li> menu

Co se týče nefunkčnosti odkazu, 3 lomítka v původním linku nevidím, používal sem nástroj Odkaz (ctrl+k).

Dají se tyto příspěvky brát jako hotové řešení problému? Momentálně je nemohu otestovat.
panther
Profil
hubis:
Dají se tyto příspěvky brát jako hotové řešení problému?
ano, řekl bych, že výše zmíněné by mělo stačit.
hubis
Profil *
panther, pata07:

Děkuji :) až se dostanu domů vyzkouším a dám vědět.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0