Autor Zpráva
Zacatecnik
Profil *
Dobrý den,

řešilo se to zde asi tak před 3mi měsící, ale nemohu dohledat dané téma.

Jde o to, že mám stránku a na ní nějaké tři divy
<div class="box">loprem ipsum</div>
<div class="box">loprem ipsum delsi</div>
<div class="box">loprem ipsum nejdelsi</div>
<div style="clear:both"></div>
<div class="box">loprem ipsum</div>
<div class="box">loprem ipsum delsi</div>
<div class="box">loprem ipsum nejdelsi</div>
<div style="clear:both"></div>



s tímto css:
.box {
  float:left;
  width:33%;
}
.box-second {
  border-left:1px solid #ccc;
  border-right:1px solid #ccc;
}

a zde obrázek:


a teď mi jde o to, že každý druhý box by měl mít vertikální rámeček vlevo a vpravo (jednoduše řečeno boxy by měly být vertikálně oddělené).

Ovšem, když je box1 kvůli textu dlouhý dejme tomu 500px a box2 jen 300px a box3 např 200px tak dochází k tomu, že rámeček se neprotáhne až do konce. Normalne bych to resil pomoci background-image, ovsem problem ej v tom, ze boxy maji sirku 33%, tim padem se dymanicky natahuji podle šířky stránky...

nemáte někdo nápady jak toto řešit?
Plaváček
Profil
Zacatecnik:

Pomohlo by ti tohle? http://klient.plavacek.net/tri-sloupce-stejne-vysoke.html

Doplněno - aha, ty neznáš předem šířku boxů (přehlédl jsem to). To bude chtít jiné řešení.
Zacatecnik
Profil *
Plaváček:
snad ano, kouknu na to. Děkuji
Zacatecnik
Profil *
Plaváček:
Tak bohužel. Toto mi nepomůže. Je to právě ten případ, jak bych to řešil, kdyby stránka nebyla "natahovací". Zde je použit obrázek na pozadí, který se opakuje v Y směru a nahrazuje "border"... problém je v tom, že když stránku roztáhnu (nebo naopak) tak tento obrázek na pozadí nebude sedět a tudíž to je nepoužitelné =o/
Plaváček
Profil
Zacatecnik:

A co to zkusit oblafnout tímto způsobem? http://klient.plavacek.net/tri-sloupce-stejne-vysoke-neznama-sirka.html
Zacatecnik
Profil *
Plaváček:
zajímavé, nenapadlo mě pozicovat pozadí v procentech. Určitě dobré řešení, děkuji mockrát.

Našel jsem i řešení pomocí jQuery, kdy v řádku plugin zjistí nejvyší velikost elementu a další 2 natáhne na velikost právě toho jednoho nejvyššího. Zde je ovšem problém ten, že musí být zapnutý JS (a dále se musí natáhnout celá knihovna jQuery).

Ještě jednou díky, řešení určitě využiji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0