Autor Zpráva
Destr
Zdravím,
nemůžu přijít na způsob vytvoření dvou divý s "automatickou" šířkou, které by byly kolem divu s pevně danou šířkou, který leží uprostřed stránky.
Samozřejmě ty dva "okrajové" divy by měli vyplňovat vždy celý "zbytek" stránky.

Mělo by to vypadat něj takto:

Za odpověď předem děkuji. :)
panther
Destr:
co v těch krajních divech bude? Obsah, předpokládám, ne (na rozlišení 1024x... by každý z nich měl pár pixelů).

Jedná se tedy o nějaké pozadí? To jde nastavit přímo k body.
Destr
Mno obsah tam nebude. Jde o to že v body mám nastavené pozadí, a na krajích bych ho potřeboval určitým stylem přes tyhle divy zčásti překrýt. Vím že to není klasickej postup, ale jinak mě to nenapadá.
panther
Destr:
tohle se mi nějak nezdá, nebo jsem úplně nepochopil, co vlastně chceš dosáhnout. Měl bys někde ukázku, jak to má vypadat? S ní půjde vymyslet nějaké krásnější řešení.
Destr
Mno v body mám "repeatnutý" tenhle obrázek:

a ten potřebuji mít kolem vrstvy "#page" oříznutý (překrytý). aby to vypadalo pozadí vedle #page např. takto:

Celkově by to mělo vypadat takto:

Samozřejmě to překrytí bude bíle, tzv v barvě ostatního pozadí, tady je to jen zvýrazněné červeně pro názornost.

Kdyžtak ti můžu ukázat přímo i ukázku, ale to pokud by šlo např na icq nebo tak, nechtěl bych to tady šířit. :)
panther
Destr:
z toho zjednodušeného náčrtu moc moudrý nejsem.

Kdyžtak ti můžu ukázat přímo i ukázku
bude nejlepší konkrétní situace, ne tento dost zjenodušený model.

ale to pokud by šlo např na icq nebo tak, nechtěl bych to tady šířit. :)
na icq ne, dej to sem, až se na to podíváme, můžeš to smazat (můžeš editovat své příspěvky).
Destr
Dobře,
mám tenhle "vzhled".
---DEl---
Jak je vidět celý logo používá to čárkovaný pozadí. Problém je že když ho na hodím pozadí, tak ho můžu naopakovat jen ve výšce co je mimo samotnej obsah. V tom nastává problém, že část loga má "čárkované" pozadí ještě níž. => Tzn když se nalepí na zbytek ...nesedí přesně do toho vzorku, stejně kdybych celé logo udělal na jednou pozadí tak na stranách kde by mě logo končilo by se pozadí loga třískalo s celým pozadím. To znamení že bych si vytvořil pozadí celé stránky s tím vzorkem do výšky celého loga a na krajích stránky bych jeho část zakryl bílou barvou...
panther
Destr:
jdeš na to s návrhem trochu špatně.

ten šraf bude na pozadí body, bude stačit, když bude mít na šířku nějakých cca 10px, aby navazovalo, nemusíš dělat čtverec, jak jsi to ukazoval v [#5]. Logo bude vyšší než okolní šraf, bude zahrnovat i ten zub, nevím, co je na tom nepochopitelného (šraf bude mít např. 80px, logo 100px na výšku - hodnoty jsem odhadl, neměřil jsem je).

Shrnu-li to, nebudeš tedy bílou nic překrývat, ale logo bude do bílého pozadí přesahovat.
Destr
Díky moc, ale to neřeší napojení loga a šrafu v různých rozlišeních....protože na straně se ti u některých udělá menší nerovnost, která vznikne napojením těch šrafů. (To napojení nebude vždy ideální) ...To je věc kterou celou dobu řeším. Stejně tak když se vyřeší napojení po stranách aby bylo bezchybné...tak zas bude vytvářet problém ten zub dole..
Taurus
Ani já nevím, co přesně řešíš. V body nadefinuješ repeat-x proužek, a to tak, že bude mít zarovnání center top. Tím centrováním zajistíš, že se ti opakování přilepí na layout stránky s hlavičkou, takže při změně šířky webu se to nebude rozjíždět (narozdíl od umístění bez "center"). V grafickém editoru si proužek taky vycentruješ, zopakuješ je vedle sebe tolikrát, aby ses dostal na okraj loga. Pozadí loga upravíš tak, aby jeho podklad navazoval na opakující se proužky.
Destr
díky moc, to center top mi uniklo ... já css moc nedělám a tohle mě vůbec nenapadlo, ještě jednou díky :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: