Autor Zpráva
unlucky
Profil
celý web v divu má šířku 1000px, pozice - středu

teďka chci umístit jeden text mimo toho divu tak, aby byl text vždycky na pravo na okraji webu (float right).
Jak toho docílím?
Luko255
Profil
unlucky:
Jak toho docílím?
Nie som si istý, či som pochopil správne, no tu by ti mohol pomôcť position fixed alebo absolute...
unlucky
Profil


ten velky obdelnik je web. Tedka jsem pridal dalsi nezavisly div na stranku. Mam tam pozicovani v procentech - margin-left:60% margin-right20% atd..

takto na standardním rozlišení (17palcový monitor) se mi zobrazuje jako na obrázku. Pokud spustím web na 19 palcovým monitoru, tak se ten první malý obdélník logicky přesune kousek doprava (kvůli procentům).

Jak udělám, aby zůstal pořád na stejném místě jako na obrázku?
panther
Profil
unlucky:
Jak udělám, aby zůstal pořád na stejném místě jako na obrázku?
pokud má být zarovnán s pravým okrajem stránky, přidej ho do vycentrovaného kontejneru, kde je i zbytek stránky.
unlucky
Profil
panther:

Právě že nechci přidat do vycentrovanýho kontejneru :P
panther
Profil
unlucky:
jakou má to má mít pozici? Má to být zarovnané s pravým krajem webu? Má to být jinde? Kde přesně?
unlucky
Profil
panther:

přesně jako na obrázku, na pravém okraji nad kontejnerem
panther
Profil
unlucky:
tak si udělej vycentrovaný blok o stejné šířce jako kontejner, v jeho pravé části bude nafloatovaný ten element (pravý float). Nějak takto:
<div style="width: 1000px; margin: 0 auto; height: 100px; background: green;">
  <div style="background: red; width: 150px; heigth: 100px; float: right;">Pravy horni<div>
  <br style="clear: both;">
</div>
<div id="kontejner">
zbytek stranky ...
</div>
Dlouhán
Profil *
Nechápu, co na tom vidíš složitého. Pokud je nějaký důvod nedávat další blok do kontejneru, tak nad kontejner dáš další vycentrovaný DIV širiký stejně, jako kontejner a to něj dáš text, nebo blok textu, či co to vlastně je, doprava.
unlucky
Profil
ehh díky. Nenapadlo mě, že bych si udělal další kontejner jako hlavní :P

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0