Autor Zpráva
happy
Profil
mám nějaký blok s height:50px. do něj vložim třeba <b>text</b> a tomu b dam line-height:50px , tím je text zarovnaný na střed bloku.
problém nastává se zvětšením písma. pokud v prohlížeči (testováno ve firefoxu) zvětšuji písmo (stále je menší než 50px) tak místo toho aby se text roztahoval nahoru a dolu a zůstával na svém vertikálním středu tak se zvětšuje a ujíždí k dolnímu okraji bloku.

<head>

<style type="text/css">
*{margin: 0; padding: 0}
b {line-height: 50px;}
div{height: 50px; background-color: green}
}
</style>

</head>
<body>

<div><b>dsfdfsdf</b></div>

</body>


jde nějak zajistit aby se při zvětšování písma držel text vertikálně na středu?

a ještě jedna otázečka: jde (i nějak škaredě) udělat max font-size. to znamená aby se některý text třeba nemohl zvětšit více než 0 130%?
Plaváček
Profil
happy:

Neznám přesně okolnosti, ale zkus tohle řešení http://klient.plavacek.net/centrovani.html

jde (i nějak škaredě) udělat max font-size

Ne.
happy
Profil
Plaváček:
ano tohle funguje přesně jak chci ale má to prozměnu jiný nepříjemný "bug" a to, že height obalového divu funguje spíš jako min-height. pokud je text větší než height obaloveho divu tak se tento div zacne i přes zadané height natahovat a ani overflow:hidden mi zde nefunguje.


přidám konkretní příklad o co mi jde.
otevřu třeba stránku http://www.banbin.cz/ a zkusím na ní zvětšit texty. S tím jak je zvětšuji vidím, jak mi texty v navigační liště odjíždějí postupně dolů do pryč. Přitom by bylo tak hezké aby se zvětšovaly stále uprostřed.
Plaváček
Profil
happy:

Přitom by bylo tak hezké aby se zvětšovaly stále uprostřed.

Nejspíš mluvíš o Firefoxu (protože v IE to funguje správně). Musím se přiznat, že nějaké smysluplné řešení, jak Firefox donutit udržet takto centrovaný text (pomocí line-height) vertikálně uprostřed i při zvětšování písma, jsem zatím nenašel. Možná napadne něco kolegy ze zdejší diskuse.
happy
Profil
Plaváček:
ano zkoušel jsem to ve firefoxu. jak jsem teď zkusil tak, chrome a opera to umi zvětšovat normálně. takže je to opravdu nějaký firefox bug. takže nemá cenu to řešit. většina lidí bude stejně zvětšovat skrz grafický režim a pokud je písmo zvětšené už při vstupu na stránku, tak je zobrazení vpořádku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0