Autor Zpráva
Miloš
Profil
Před chvilkou jsem v RSS čtečce objevil odkaz na následující článek:
http://valka.info/notes/2010/06/podminene-komentare-efektivne/
mckay
Profil
Miloš:
Pěknej článek :) S oblibou si hraju na Obelixe, ale i toho Asterixe sem tam použiji :).
Miloš
Profil
Já Asterixe neznal – a moc se mi líbí.
A odkaz jsem našel na jediném mně známém blogu v původním slova smyslu – totiž seznamu zajímavých navštívených stránek: http://blog.converter.cz/
H13
Profil
Podmíněné komentáře používám, ale rozhodně nemůžu říct, jako ostatní uživatelé, že je používám s oblibou. Mají jednu zásadní chybu - jsou časovanou bombou.

Představte si, že děláte opravdu mnoho projektů a používáte opravdu mnoho IE podmíněných komentářů.

Fajn, něco u IE nefunguje a proto pro něj udělám podmíněný komentář. Ale. Udělám ho pro stávající verzi, nebo pro všechny verze ( if IE lte IE8 ) nebo ( if IE ).

Příklad: Nějaká vlastnost nefunguje pro IE 8 - fajn, IE8 ošetřím, ale teď je tady otázka, co v budoucnosti. Mám zahrnout všechy verze - v domění, že ta vlastnost nebude fungovat ani v další verzi nebo mám zahrnout pouze IE8, a risknout, že to v IE9 bude fungovat.

- Když zahrnu pouze IE8 a ta vlastnost nebude podporována ani v IE9, pak to pro mě znamená, že ten kód budu muset v budocnosti opravit (v případě, kdy děláte opravdu hodně projetků, je to ... :-( )
- Když zahrnu všechny verze IE a ta vlastnost bude podporována v IE9, pak se může stát, že budu muset takovou podmínku odstranit, protože to v IE 9 bude kolidovat :-( ( a zase to znamená projet všechny možné projekty - v případě statisíců řádků kódu je to ... :-( )

Ať Asterix nebo Obelix, pokaždé je tady otázka, jak to udělat pro případné budoucí verze :-(
Str4wberry
Profil
A co třeba <meta http-equiv='X-UA-Compatible' content='IE=8'>. Potom můžeš mít naději, že se to v MSIE 9 bude chovat jako v osmičce.


Jinak já osobně mám raději (když už) jiné hacky než podmíněné komentáře.
Yur4Y
Profil
H13:
jak to udělat pro případné budoucí verze
Žiadne budúce verzie netreba riešiť. Už IE8 je na tom s podporou štandardov veľmi dobre a pochybujem, že treba preň písať nejaké hacky alebo podmienené komentáre. Pokiaľ nepoužívate žiadne hacky pre Firefox ani Chrome, neviem prečo by ste mali používať hacky pre IE9.
Inak podmienené komentáre takisto nepoužívam, podtržníkový alebo hviezdičkový hack mi pripadajú prehľadnejšie, ak už naozaj niečo treba hackovať.
H13
Profil
Yur4Y:
To s IE8 a IE9 byl příklad, samozřejmě se to týkalo hlavně IE6, IE7 v době, kdy nebyla IE8 ... ještě teď narážím na kódy, které se v IE8 oproti IE7 zobrazují správně, bohužel IE8 je ve skupině IE, takže to koliduje.

Ono poslední dobou je to spíše naopak, vytvářím pravidla pro firefox an webkit (např. kulatý rohy v CSS3). Naštěstí jsou ostatními prohlížeči ignorovaná, takže s tím není problém a doufejme že ani do budoucnosti nebude.

Str4wberry:
A co třeba <meta http-equiv='X-UA-Compatible' content='IE=8'>. Potom můžeš mít naději, že se to v MSIE 9 bude chovat jako v osmičce.
No nevím, nepřemýšlel jsem o tom, ale aby stránka "nutila" prohlížeč k tomu, aby ji zobrazil starou metodou, to se mi zdá ještě horší než ty komentáře :-) To by se zase určitě našlo jiný místo, který by díky tomuto pravidlu muselo být ošetřený ... možná :-)
Str4wberry
Profil
No nevím, nepřemýšlel jsem o tom, ale aby stránka "nutila" prohlížeč k tomu, aby ji zobrazil starou metodou, to se mi zdá ještě horší než ty komentáře :-)

Mně to přijde jako významné ulehčení práce. Nastavím si tam „IE=7“ a stačí ladit jenom pro Explorer 6 a 7. A nové verze se nemusím bát. Jediná nevýhoda může být, že potom nefungují novinky nové verze, ale ty zpravidla tak nějak s ohledem na starší verze nepotřebuji.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0