Autor Zpráva
ahojakkk
Profil *
Zdravím, mám jednoduchý dotaz.

Průhledný PNG z části překrývá nějaký prvek. Na tom prvku je aktivní (= klikací obsah). Klikat jde samozřejmě jen tam, kde obrázek není. Lze nastavit něco jako z-level ale jen pro akce myši, ne zobrazení? Případně se to nějak řeší (čistě, bez JS)? Díky za info :)
Miloš
Profil
Předpokládám, že účelem je zabránit stažení obrázku.
To je technicky neproveditelné – jediné, čeho docílíš, je že nase*eš jisté procento návštěvníků, kteří znechuceni odejdou a už se nikdy nevrátí.
Říká ti například něco „mouse gestures“? Jakmile mi zablokuješ pravé myšítko, končíš.
Krom toho jakmile je jednou obrázek načtený v prohlížeči, už je stažený, i kdyby ses rozkrájel na nudličky.
Nechceš, aby obrázek někdo stáhnul? Jednoduchá rada – nedávej ho na web.

Jedinou rozumnou radu, kterou ti můžu dát, je vodoznak.
ahojakkk
Profil *
Ne, o to mi vůbec nejde. Jde mi o to, že v místě obrázku nejde klikat na aktivní prvky pod ním. A pokud mu dám z-index, tak zase nebude přečnívat tam, kde není průhledný.

Nejde o nic zásadního, je to pár pixelů, ale zajímalo by mně, jestli to jde nějak čistě vyřešit.
Miloš
Profil
Z-index jen pro myš? To opravdu nevím, ale šlo by napozicovat ještě jeden průhledný prvek s nejvyšším z-indexem, který by měl ty myší akce.
Víc si nedovedu představit. Náčrtek by nebyl?
Trejpa
Profil
ahojakkk:
Pokud aktivní prvek překryješ obrázkem (nebo čímkoliv jiným) tak už si na něj neklikneš.

Pro zmizení aktivního prvku napozicovaného nad obrázek můžeš použít třeba vlastnost visibility.
.prvek a { visibility: hidden; }
.neco a:hover, .neco a:active, .neco a:focus { visibility: visible; }


Dej sem odkaz na stránku s problémem a vysvětli, co má být před/za čím.
ahojakkk
Profil *
No, já právě chci jakoby to, co je špatně - aby na akce myší reagoval prvek, který je níž - což nejde, pokud to neobejdu tímto trikem, že ho udělám nad prvek ještě jednou průhledně. Díky za potvrzení, jen jsem se chtěl ujistit, že to opravdu nijak nejde :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0