Autor Zpráva
lopik007
Profil
Zdravím. Již delší dobu hledám chybu v css která způsobuje, že objekt není, v internet explorer, uprostřed stránky, přitom nevím proč může mi prosím někdo poradit? Jo a zde je divový css, který se stará o to aby byl objekt uprostřed. V čem je prosím Vás chyba? Zápis je stejný jako u mého blogu který je v ie uprostřed. CSS je stejný, až na barvy.

background-color: #FFFFFF;
width: 950px;
min-height: 400px;
margin: auto;
Jan Tvrdík
Profil
lopik007:
IE nerozumí zápisu magin: auto. Dej nadřazenému bloku text-align: center.
lopik007
Profil
Jan Tvrdík:

Stejně i když jsem dal

background-color: #FFFFFF;
width: 950px;
min-height: 400px;
margin: auto;
text-align: center;


Tak je stejně pořád na levé straně. Ještě nějaký nápad?


//Edit: Aha promiň, já myslel, že do div #stred mám přiřadit text-align: center; , a ono se mělo přidat do body, takže opraveno díky.
tayger
Profil *
lopik007:
co takhle nějaký odkázek na ten problém, takhle toho moc asi nezjistíme protože jsi použil centrovací techniky které se běžně používají, tak bude krpa jinde.
Chamurappi
Profil
Reaguji na lopika007:
Žádný další nápad není potřeba, poslechni radu Jana Tvrdíka.


Reaguji na Jana Tvrdíka:
Jen doplním, že ve standardním režimu zápisu margin: auto rozumí.
lopik007
Profil
Dobrá a prosím Vás ještě jak vyřeším tento problém s vyplněním mezery? Chci aby to nebylo vyplněno
lopik007
Profil
Dobrá a prosím Vás ještě jak vyřeším tento problém s vyplněním mezery? Chci aby to nebylo vyplněno.


panther
Profil
lopik007:
vyplň to barvou takovou, jakou chceš místo téhle.
Keeehi
Profil
margin:0 auto;
panther
Profil
Keeehi:
myslím, že ta horní mezera je tam chtěná. A možná taky ne.
lopik007
Profil
panther:

Ta vaše chytrost mě opravdu baví, nejde o to, že to chci vyplňovat, ale odstranit ten vyznačený obdélník, tzv, tam kde vidíte tu vyznačený obdélník má být jen mezera
panther
Profil
lopik007:
mě zase baví ta tvoje hloupost. Jak já mám vědět, jestli tam má být nebo ne? Co má být místo něj - asi zelená barva, ne? Když nevím, jak tam vznikl (nedal si sem kód ani odkaz), nemůžu vědět, jak ho dát pryč.

Asi je nejvyšší čas tvé příspěvky začít ignorovat.

EDIT: máš tam u #header nastavený margin-top: 50px, sám sis ho tam vytvořil a teď ho chceš pryč? To asi bude nějaká porucha :-)
lopik007
Profil
panther:
Uznávám moje chyba. Podle mě by stačilo dát do <div id="stred"> v css margin-top: 50px; a ne u header, jenže se mi zase vše pusne až nahoru
Keeehi
Profil
panther:
Adresu má vlevo nahoře v obrázku ;-)

lopik007:
Tak už jsem to našel, ale dalo to strašné práce. Co myslíš že dělá tento kód?
#header{
  margin-top: 50px;
}

Pokud tam chceš mít tu mezeru, tak to nastav pro #stred. Pokud ne, tak to jenom smaž.
panther
Profil
lopik007:
jenže se mi zase vše pusne až nahoru
a kam by se to mělo posunout? Jestli tam nechceš mezeru, musí to být nahoře. Teď už víš, co to způsobuje, tak si hraj a dělej si s tím, co uznáš za vhodné.

Keeehi:
všiml jsem si toho později, pak jsem to tam doplnil.
tayger
Profil *
A neměl by jsi míti vkládání externího skriptu také v hlavičce? Aby se ti načetl na začátku?
lopik007
Profil
panther:

Posunout úplně nahoru, bez margin-top: 50px;
Zde je ukazka v ie:



Zde je ukázka v opeře:

tayger
Profil *
nastav h3 margin: 0
lopik007
Profil
tayger:
V CSS
tayger
Profil *
lopik007:
No a kde jinde, buď jsi mu sám a nebo defaultně nastavil margin a ten ti odsazuje celou stránku dolů.
lopik007
Profil
tayger:

h3 je, ale vlastnost textu pokud vím
lopik007
Profil
Tohle se stalo po přidání h3{margin: 50px;}, a po nastavení na h3{margin: 0px;} vymizí zase margin-top

tayger
Profil *
lopik007:
To tu mám za tebe řešit snad každou hovadinu, nezlob se na mě, ale když už tady pozicuješ, tak máš to už trochu umět.
Můžeš použít padding, jiný blok s pevnou šířkou nad nadpisem nebo ho absolutně pozicovat. Propána je tolik řešení, tak trochu přemýšlej.
tayger
Profil *
i line-height se tu dá použít a já nevím co ještě aby jsi dostal nadpis kam chceš.
lopik007
Profil
tayger:
Už jsem to vyřešil, přes padding

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0