Autor Zpráva
David1256
Profil
Chci přepozicovat web relativně, doteď sem to měl absolutně a zjistil jsem jisté nevýhody. Jenže div menu se mi nechce dostat tam, kam chci tzn. vpravo vedle divu header. www.unbeatableunity.webzdarma.cz/index.php

Pozn. Že se jmenuje web jakskodovatweb.cz neznamená, že bych to měl všechno vědět, jak už tu někdo psal. Je to pouze pro soukromé účely, na tomhle webu se to učím.
panther
Profil
David1256:
dobře jsi zjistil, že absolutním pozicováním to nejde. Teď ti řeknu, že není dobrý nápad pozicovat ani relativně (ano, dá se, ale chce to jisté znalosti). Koukni se, jak funguje float a clear a začni znovu - potřetí a konečně správně.
Miloš
Profil
Pozicování sice rozumím docela obstojně, ale ani v nejmenším netuším, co chceš říct větou „Chci přepozicovat web relativně“.

FUJ! – teď jsem kliknul na tvůj odkaz a vybafla na mě hnusná dechovka.
Individuím s ozvučenými stránkami neradím.
David1256
Profil
Děkuji za odkaz, ale nějak jsem z toho stejně moc nepochytil. Pořád mi to nějak nešlo. Nemohl byste mi to někdo objasnit na mém konkrétním příkladu? Řekl bych, že z toho bych si udělal lepší obrázek. Tzn. jaké vlastnosti mám nastavit divům lista, header a menu, aby se správně napozicovali?
David1256
Profil
Miloš:
Jak už jsem řekl stránka je pro mou osobní potřebu, takže mi nevadí, že se dechovka ostatním nelíbí. Pro ty komu se to nelíbí, tak tam je odkaz off jestli si si nevšiml.
panther
Profil
David1256:
Tzn. jaké vlastnosti mám nastavit divům lista, header a menu, aby se správně napozicovali?
na pozicování zpomeň, nebudeš ho vůbec používat. Čtyři klíčové vlastnosti jsou float, clear, margin a padding.

Na internetu se toulá spousta hotových řešení, jak správně postavit floatovaný layout, není třeba, abych to tu psal znovu (asi po milionté).
Miloš
Profil
David1256:
To, že se mi dechovka nelíbí, je leda tvůj problém; já tím nijak netrpím. Jen nemám pro ty, kdo si takhle ozvučí stránky, slušné pojmenování.
xmark
Profil
David1256:
Poraď, jak ten zvuk vypnout, aniž bych tu stránku otevřel.
Pohledej si ve zdejší diskusi slovo "zvuk" a přečti si komentáře na to téma.
David1256
Profil
Miloš
takže mi nevadí, že se dechovka ostatním nelíbí. - myslíš si, že z téhle věty vyplívá, že mám problém s těmi, co se jim nelíbí dechovka?
Miloš
Profil
David1256:
Nevím, jestli něco „vyplí“, ale vystavuješ se obecnému posměchu. :-D
David1256
Profil
Nevím, proč by se mi měli lidé smát za to, že se mi líbí dechovka. (Už se to tu převrací v hádku. Myslím, že toto je diskuse o tvorbě webu.)
Miloš
Profil
Právě proto, že jde o tvorbu webu.
Vůbec nejde o dechovku, ale o ozvučený web.
Jakmile web vydává sám od sebe zvuky a nemá to přímo v popisu (televizní a rozhlasové online vysílání), zaslouží si bojkotovat.
David1256
Profil
2. hnusná dechovka - myslím, že to byla narážka na dechovku
3. Jak už jsem říkal ten web, je pro osobní potřebu a když se mi to tam líbí, tak nevím, proč bych to měl kvůli tobě mazat.
Miloš
Profil
David1256:
myslím, že to byla narážka na dechovku
Tak radši nemysli.

tak nevím, proč bych to měl kvůli tobě mazat
Ale já tě k ničemu nenutím. Jen jsem ti dal dobře míněnou radu. Nejsem sám, kdo ozvučené weby bojkotuje. Jsi to ty, kdo po někom něco chce. A pokud chceš od někoho poradit a obtěžuješ ho nevyžádanými zvuky (na to jsem opravdu háklivý), tak si jistě zbytek věty doplníš sám.
David1256
Profil
Zkrátka střet dvou názorů. Ty si nech svůj. Já si nechám ten svůj. Konec.
xmark
Profil
David1256:
Zkrátka střet dvou názorů.

Přesně tak. Ty máš jeden, Miloš a všichni ostatní mají ten druhý.
David1256
Profil
Mě je jedno, jaký mají osatní názor, asi nechápete, že ten web nedělám pro miloše a ty ostatní, ale pro sebe.
panther
Profil
hmmm, tohle už nemá s pozicováním nic moc společného.
Moderátor Chamurappi: Přesunuto k ledu.
Moderátor Chamurappi: O dvacet dní později: vráceno, nikomu se to nechtělo čistit.
Miloš
Profil
David1256:
Dělej si co chceš. Celou tu dobu jako kdyby hroch na stěnu házel se ti snažím vysvětlit, že ti nebudu radit, když je web ozvučený. Dělej si weby pro sebe, dělej si co chceš, třeba se stav na hlavu; mně je to úplně ukradené. :-D
David1256
Profil
(Už se to tu převrací v hádku. Myslím, že toto je diskuse o tvorbě webu.) - Já měl snahu zkončit.
Miloš
Profil
Já se nehádám. David1256 je zábavný.
David1256
Profil
No nic zpět k problému. Zvuk jsem vypnul. Poradíte teď?
panther
Profil
David1256:
Poradíte teď?
kdyby ses tu nehádal s ostatními, všechno potřebné bylo výše ([#6]) řečeno. Co na tom je tak nepochopitelného?
David1256
Profil
Kdyby mi to šlo podle [#6], tak se nehádám. Někde pořád dělám chybu a nevím kde, proto se obracím na Vás, jestli byste mi neporadili na konkrétním případu. Mám tam 3divy, u nichž jsou potřeba nastavit ty atributy float, clear, margin a padding. To byste mi to tu někdo nemohl napsat?
panther
Profil
David1256:
Někde pořád dělám chybu a nevím kde
neděláš, protože jsi to nezkusil.

To byste mi to tu někdo nemohl napsat?
ne, nebuď líný a snaž se. Layoutů se všude válí stovky, tisíce a možná ještě víc.
David1256
Profil
Že to není na netu, neznamená, že jsem to nezkusil.
panther
Profil
David1256:
a já jsem asi věštec a vím, kde děláš chybu. Zkoušej to dál, pár hodin, ani pár dní není žádná doba, po které bys měl říkat, že něco nejde. Zkoušet = ne jednou nějak zkusit, ale hledat, hledat. Sem se obrátit v momentě, kdy počet pokusů bude dvouciferné číslo.

Na spoustu layoutů je navíc odkazováno i ze zdejší diskuse, zase jsi se na hledání vykašlal. Víc, než jsem napsal před hodinou a půl, psát k tomuto nebudu.
Miloš
Profil
Můžeš aspoň namalovat, jak by měla stránka správně vypadat?
tohle se totiž tak rozpadá, že z toho nejsem vůbec chytrý.
A když to budeš malovat (stačí jednoduché schéma), kde (odkud kam) má být text?
David1256
Profil
Vrátil jsem ti to do pozicované verze, jak by to mělo vypadat. Text bude pod menu, pod headerem by měly být nejnovější články. http://www.unbeatableunity.webzdarma.cz/index.php
Miloš
Profil
Tak se na to koukni. Funguje v IE od 6 výš, ve FF, Opeře i Chrome.
Když vypneš styly, je to celkem přehledné HTML. Máš to i s klikacím logem.
Bez obrázků to sice není nic moc, ale doplnil jsem alespoň alty. Kdybych to nedělal zadarmo, zapracoval bych na náhradě textu obrázkem – viz http://wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html – pak by s vypnutými obrázky byl k dispozici normální text.
Nemám rád javascript, proto jsem obrázky v menu upravil a měním jim jen barvu „textu“ pomocí background-color. Pokud bych použil výše zmíněnou náhradu textu obrázkem, pak bych mohl využít i ty tvoje mouse-over obrázky jako background-image v :hover stavu.
Konečně protože jde jen o jeden ukázkový soubor, nacpal jsem pro přehlednost CSS do <style>. Normálně bych ho ale (při více stránkách) dal do externího souboru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0