Autor Zpráva
Wigan
Profil
Jako začátečník potřebuji poradit s následujícím problémem. Pokud dělám na webu odkazy na interní stránky, které jsou uloženy v kořenovém adresáři je vše OK: <a href="neco.php">Neco</a>

Pokud ale mám odkaz na stránku, která je v nějakém podadresáři, nefungují CSS styly: <a href="/neco/neco.php">Neco</a>.

Styly mám uložené v adresáři styles/default.css
a na každé stránce mám v hlavičce
<link rel="stylesheet" href="styles/default.css" type="text/css" media="screen" />

Jednolivé části stránek (hlavička, patička atd.) mám spojené pomocí funkce include, takže jsou všechny stránky s přípomou *.php
Zkoušel jsem dát absolutní adresu na styly
<link rel="stylesheet" href="http://fmfotbal.hu.cz/styles/default.css" type="text/css" media="screen" />
v tom případě se již web zobrazí ale na něm je velkými písmeny chybová hláška:
Warning: include(hlavicka.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/free/hu.cz/f/fmfotbal/root/www/historie/sez1992-93.php  on line 35

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'hlavicka.php' for inclusion (include_path='/usr/share/php/smarty/libs:/usr/share/fpdf:/usr/share/php/:.') in /home/free/hu.cz/f/fmfotbal/root/www/historie/sez1992-93.php on line 35

je nějaká snadá pomoc, kromě té, že budu mít všechny soubory v kořenovém adresáři (už jich tam je dost)?

Moderátor Str4wberry: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
panther
Profil
Wigan:
styly musíš pro zanořené stránky linkovat absolutně, tedy
<link rel="stylesheet" href="/styles/default.css" type="text/css" media="screen"> 
Wigan
Profil
Jo styly fungují, asi jsem ale měl jít do sekce PHP, protože stále přes celou obrazovku se tam zobrazuje ta chyba,:
Warning: include(hlavicka.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/free/hu.cz/f/fmfotbal/root/www/historie/sez1992-93.php  on line 35

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'hlavicka.php' for inclusion (include_path='/usr/share/php/smarty/libs:/usr/share/fpdf:/usr/share/php/:.') in /home/free/hu.cz/f/fmfotbal/root/www/historie/sez1992-93.php on line 35

což nechápu proč, protože pokud nejde o ty zanořené odkazy funguje to dobře.
panther
Profil
Wigan:
zase tatáž chyba, musíš adresovat o adresář výše - include('../hlavicka.php'). Ty hledáš soubor v zanořené složce.
Wigan
Profil
panther:

opravdu mockrát díky, vše funguje!!!!!!!!!!!
Moderátor Str4wberry: Šetři si ty vykřičníky, člověče. :–)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0