Autor Zpráva
infomf
Profil
Ahoj,
mám styl, který při tisku skryje/neskryje, ale nevytiskne určité plochy. Bohužel, nedělal jsem ho já, CSS nedělám a potrřebuji pomoc ho trochu upravit:

<style type="text/css" media="print">
<!--
.print { display: visible }
-->
</style>
<!--
. { display: none }
-->
</style>
<style type="text/css" media="screen">
<!--
.no_screen { display: none }
-->
</style>
<div class="no_print" align="center">'


Podstatě potřebuji aby vytiskl a zobrazil, co je označeno jako class="print", aby vytiskl a nezobrazil class="no_screen" (to uz funguje) a ostatní text, který není nijak označen aby nechal napokoji...

Díky moc
panther
Profil
infomf:
moc nechápu, co všechno se má tisknout (zobrazit vše kromě .no_screen), nicméně CSS vlastnost display ennabývá hodnoty „visible“ jak jsi to zapsal.
infomf
Profil
Říkám, CSS nedělám a nerozumím, to jsem jen tak zkusil.
Takto musí se tisknout jen to co je ocnačeno <div class="print">Toto se bude tisknout</div> a ostatní text, který není noznačen class="no_print" se nesmí tisknout
panther
Profil
infomf:
teď jsi přidal další třídu, .no_print, o které jsi původně nepsal. Nejprve si srovnej, co se má/nemá zobrazit/tisknout a pak můžeme vymýšlet stylopis. Ono obecně dávat každému prvku třídu navíc je dost zběsilé. Dej sem odkaz na stránku a vytvoříme tiskový styl za pomoci stávajících elementů, identifikátorů a tříd.
infomf
Profil
Promiň, kopíruji to z původního souboru. Třído no_print jsem vymazal a nahradil print :)
Stránku mám lokalně doma a to ještě v PHP
panther
Profil
infomf:
a to ještě v PHP
irelevantní, výsledkem PHP scriptu (=to, co dostane prohlížeč) je prosté HTML.

Lokálně doma - nemůžeš ji někam nahrát (jestli nemáš hosting, tak si vyber nějaký freehosting). Obecně se tiskový styl řídí stejnými pravidly jako ten klasický, co se má zobrazit, má display inline/block (výchozí u každého elementu), co má být skryto, má display: none. Můžeš měnit samozřejmě veškeré CSS vlastnosti - barvy, rozměry, velikosti, ..., zkrátka cokoliv.

Standardně se dělá, že se vyjmenuje, co se nemá zobrazit (supluje to ty přidané třídy). Např.:
menu, #news, #info a, .breadcrumbs {display: none}
CSS bude trochu delší, než tebou zamýšlený zápis s třídou, ale HTML bude čistší a přehlednější.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0