Autor Zpráva
marek187
Profil
Zdravim,

mam problem pri atribute "select" ... kazdy prehliadac mi uznava prikaz "padding", len Opera ho ignoruje a nerobi nic ... existuje nato nejake riešenie? dakujem ...
Str4wberry
Profil
Co myslíš tím „atributem select“?
marek187
Profil
myslel som tag "select" (http://www.w3schools.com/TAGS/tag_Select.asp)
Str4wberry
Profil
Tak tam padding jde i v Opeře. Horší je to u jednotlivých <option>ů.
marek187
Profil
neni mozne ze ide, vsetky prehliadace ten padding precitaju, len Opera nic, ho ignoruje ... praveze pri jednotlivych <option> mi to nevadi a prakticky mi to ani netreba, lebo to vidno az pri otvoreni listu/menu ... ale ten padding v tagu <select> chcem nejako rozbehnut aj v Opere ...

Opera:


napr. Firefox:
Str4wberry
Profil
Možná máš starou Operu nebo v ní něco špatně nastaveno nebo je problém jinde, protože mně to normálně funguje.
marek187
Profil
mam najnovsiu a nic so v nej nenastavoval co sa tyka zobrazovania stranok ...

Info o verzii
Verzia: 10.60
Build: 3445
Platforma: Win32
Systém: Windows NT 6.1

Identifikácia prehliadača
Opera/9.80 (Windows NT 6.1; U; sk) Presto/2.6.30 Version/10.60
Str4wberry
Profil
Tak pošli odkaz na živou ukázku.
marek187
Profil
problem je tu ten, ze to robim na localhoste este :) ... odinstalovanie Operi a nasledne znovu nainstalovanie by nepomohlo?
panther
Profil
marek187:
problem je tu ten, ze to robim na localhoste este :)
problém je tu ten, že bez odkazu ti nikdo nepomůže. Chceš pomoct -> nahraj to celé na web, nechceš pomoct -> nech si to u sebe na locale. Jak prosté.
Str4wberry
Profil
A tady ten padding vidíš, nebo ne?
marek187
Profil
panther:
problém je tu ten, že bez odkazu ti nikdo nepomůže. Chceš pomoct -> nahraj to celé na web, nechceš pomoct -> nech si to u sebe na locale. Jak prosté.
prepac, ale zjavne ten moderator je ochotnejsi ako ty, radsej budem hladat pomoc u neho, aj to je proste ...

Str4wberry:
A tady ten padding vidíš, nebo ne?
nono, tu uz vidim ten padding ako funguje aj v Opere ... kuknem zdrojak ze kde robim chybu ...
panther
Profil
marek187:
nejde o ochotu, ale o to, že nahrání na sever tobě zabere pár vteřin (včetně zřízení freehostingu) a problém bude vidět hned. Takhle zbytečně musí Str4wberry vymýšlet, kde bys asi tak mohl mít chybu. Mě se hádat možné příčiny problému nechce, je to zbytečné.
Bubák
Profil
marek187:
prepac, ale zjavne ten moderator je ochotnejsi ako ty, radsej budem hladat pomoc u neho, aj to je proste ...
Mel by sis uvědomit, že zde lidé radí zdarma ve svém volném čase, čím více lidí odradíš, tím více se snižuje tvá šance na rychlou odpověď, nebo odradíš úplně všechny a nepomůže ti nikdo.
marek187
Profil
ved som vdacny za vasu ochotu, len uz Str4wberry vyriesil moj problem ... v zdrojaku som si vsimol, ze padding zadaval v hodnote em a nie px ako ja ... a tu bol problem, opera akosi px ignoruje ... ja len ze kebyze to dakde hodim, tak isto by sme dlhsie hladali moznu chybu, takto to bolo hned zrejme kde je chyba ...
Str4wberry
Profil
tu bol problem, opera akosi px ignoruje

Určitě?
marek187
Profil
neviem co vymysla ta Opera, ale uz to bere aj s px ... len teraz mam druhy problem, chcem aby mi isty css prikaz robilo len v Opere, len nic to nerobi ...

bezny prikaz (v css subore):
#text select {padding: 2px 2px 2px 0px;}


prikaz pre Operu (v zdrojovom kode):
<!--[if Opera]> 
<style type="text/css" media="screen"> 
#text select {padding: 2px 4px 2px 4px;}
</style> 
<![endif]-->
Chamurappi
Profil
Reaguji na marka187:
kebyze to dakde hodim, tak isto by sme dlhsie hladali moznu chybu, takto to bolo hned zrejme kde je chyba
Není to vůbec zřejmé. Bavíme se tu celou dobu jen o nějaké hypotetické chybě a střílíme naslepo. Kdybys dal odkaz, dostal bys konkrétní správnou odpověď během pár minut.

teraz mam druhy problem
Není-li související, nepatří do tohoto vlákna.

chcem aby mi isty css prikaz robilo len v Opere
Chceš-li zajistit v různých prohlížečích různý vzhled, najdi si nějaký hack (ale ty jsou z principu nespolehlivé).
Chceš-li zajistit v různých prohlížečích stejný vzhled, ukaž problém a najdeme čisté řešení.
panther
Profil
marek187:
chcem aby mi isty css prikaz robilo len v Opere
důvod? Před problémy se neutíká, nýbrž řeší se. Řekni nám, čeho chceš dosáhnout, půjde vymyslet normální řešení. A přidej k tomu odkaz, ať zase nemusíme (Str4wberry nebo kdokoliv jiný) hádat z koule.
marek187
Profil
som vam vystrihol presne to co potrebujete, TU to mate ...
marek187
Profil
neviete fakt nijake riesenie tohto problemu?
Str4wberry
Profil
A co se ti nezdá? Ten <select> bez paddingu vypadá v Opeře přece jinak než s ním.
marek187
Profil
Str4wberry:
A co se ti nezdá? Ten <select> bez paddingu vypadá v Opeře přece jinak než s ním.
no ved ano, vyzera inak a to nechcem ... ide mi hlavne o tu medzeru pred textom (padding-left), lebo v Opere je velmi mala ... a ked pridam ten padding, tak to sice urobi uz normalnu medzeru v Opere, ale zase v ostatnych prehliadacov je tam potom naopak uz velka medzera ... preto chcem nejako dosiahnut, aby som mal aj jeden prikaz padding specialne len pre Operu, len neviem ako to dosiahnut ... skratka chcem vytvorit nejaku podmienku, v IE je to jednoduche ( [if IE] ), ale neviem co plati na Operu ...
marek187
Profil
ziadne inovativne riesenie vas nenapada?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0