Autor Zpráva
lopik007
Profil
Zdravím. Prosím o radu jak lze nastavit délku textu v overflow?
Chamurappi
Profil
Reaguji na lopika007:
Patrně ano, prosíš.
Co si představuješ pod délkou textu? Šířku? Výšku?
lopik007
Profil
Chamurappi:
width a height mám pro nastavení šířky a výšky objektu overflow, ale potřebuji aby byl text jen v te velikosti overflow, a ne aby se musel posouvat do prava, když chci číst dále.
habendorf
Profil
Chápe někdo o co jde? Já moc ne.
lopik007
Profil
Tak už jsem vyřešil i tu délku textu v overflow, chyba byla pouze v odentrování řádku. Jenže teď řeším jiný problém, a tím je, odstavce, téměř ve všech odstavce textu fungují, až na internet explorer. Čím to je? Jelikož mi problém dělá jen internet explorer, tak použiji jako správny příklad jen firefox. Takže otázkou zní jak udělat aby byly odstavce i v Internet Explorer?

Zde přikládám screeny s příkladem:

Firefox


Internet Explorer
jenikkozak
Profil
Odstavce se dělají HTML tagem
<p>

Mimochodem (nejen) zdrojový kód těchto stránek vypadá zvláštně.
panther
Profil
lopik007:
Jenže teď řeším jiný problém [...] odstavce
Odstavec (paragraph) má v HTML taky svojí značku, <p>. Proč ji nepoužiješ? Jestli chceš seznam, použij ho (<ul> + <li>).
lopik007
Profil
panther, jenikkozak:
aha, díky, jenže jak nastavit jak velká má být odsazeni tagu <p> ?
jenikkozak
Profil
Nastavíš to v CSS pomocí margin nebo padding.
lopik007
Profil
jenikkozak:
Já myslel mezeru pod prvním odstavcem
Joker
Profil
lopik007:
Já myslel mezeru pod prvním odstavcem
Viz [#9], tohle konkrétně bude margin.

edit: Jinak souhlas i s [#6], že ty stránky vypadají poněkud zvláštně.
lopik007
Profil
Takže mi vysvětlete mezeru mezi internet explorer a mozilou. Jak to vyřešit? Je nastavena vlastnost margin i padding

Mozzila:


Internet Explorer:
jenikkozak
Profil
Když tak hezky prosíš...
Internet Exproreru tak trošku vadí zalomení řádku mezi koncem odstavce a začátkem nového.
Ale to bych nepokládal za moc zásadní problém, čemu by vadilo, že někteří uživatelé mají mezírku mezi odstavci větší než jiní? Spíše bych navrhoval odstranit ten overflow. Má tu snad nějakou nenahraditelnou úlohu? Vím, že nechceš, abys měl obsah stránky delší než ten postranní panel, ale když uživatel zmenší okno prohlížeče, zobrazí se mu dva posuvníky vpravo a dva dole, což není dobré.
lopik007
Profil
jenikkozak:
Takže existuje řešení pro mezu mezi těmi odstavci
Joker
Profil
lopik007:
Takže mi vysvětlete mezeru mezi internet explorer a mozilou.
Jak bylo řečeno výše, ty stránky jsou celkově poněkud zvláštní.
Mezi ty zvláštnosti patří i to, že ten <div> s obsahem (respektive jeden z těch obalujících, protože mezi další zvláštnosti patří, že spousta prvků je obalená ještě dalším prvkem) a další prvky (třeba ty odstavce uvnitř) mají nastaveno whitespace: pre.
Tu mezeru pak způsobí odřádkování v kódu mezi odstavci. Jen si nejsem jistý, proč ne v IE.
lopik007
Profil
Chci pouze řešení pro mezeru pod tagy <p></p>
jenikkozak
Profil
lopik007:
Vyhoď to „whitespace: pre“ pro div text2.

Joker:
Jen si nejsem jistý, proč ne v IE.
Protože tam taky. Ten náhled asi nebyl aktualizovaný.
lopik007
Profil
jenikkozak:
V <div="text2"> není žádné white-space, a když odstraním white-space v <div="textpozadi"> tak nepůjde formátování v textu
jenikkozak
Profil
lopik007:
když odstraním white-space v <div="textpozadi"> tak nepůjde formátování v textu
Nepotřebuješ jej. Na formátování slouží HTML + CSS, ne počty mezer ve zdrojovém kódu. Nebo o jaké formátování v textu ti jde?
lopik007
Profil
jenikkozak:
Jde o to, že já měním pouze soubory typu txt, a když odstraním white-space: pre; tak nebude fungovat formátování jako například: tučný text, podtržený text apod.
Joker
Profil
lopik007:
když odstraním white-space: pre; tak nebude fungovat formátování jako například: tučný text, podtržený text apod.
Cože? Jakým způsobem se probůh v txt souboru naformátuje text jako tučný a jak to souvisí s whitespace?
panther
Profil
lopik007:
na tučný text je <b>, na podtržení <u>.
lopik007
Profil
Joker:
Nesouvisí, jen když odeberu white-space tak zmizi formátování v. Takže to vypadá nějak takto: <u><b>Bartovičanka</b></u>a zbytek textu
lopik007
Profil
Tak beru zpět formátování funguje jak má, přiště to raději vyzkouším než budu o něčem přesvědčovat

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0