Autor Zpráva
borek
Profil
Dobrý den,

lze nějak prohlížeči říct "pro tento DIV zapomeň na všechna definovaná CSS pravidla a použij své výchozí formátování"?

Dělám totiž nějaké stránky v Moodlu, který definuje hromadu CSS pravidel a navíc používá tabulkový layout, takže pokud přes vestavěný WYSIWYG editor vložím novou stránku s tabulkou, aplikují se na ni obecná pravidla celého webu a ve výsledku vypadá úplně jinak, než jak ji zobrazuje WYSIWYG editor. Já bych proto potřeboval, aby se obsah DIV#content elementu zobrazoval jako čisté HTML (jak to dělá WYSIWYG editor).

Asi by se toho dalo dosáhnout tak, že bych poctivě ostyloval všechny elementy v DIV#content, ale hledám elegantnější ( = méně pracné :) ) řešení.

Díky Borek
Leo
Profil
Podle me neexistuje jina moznost, nez ta pravidla pro ten DIV proste predefinovat. Leo
borek
Profil
Pokud není žádná spása přímo v CSS, nelze to třeba nějak zařídit JavaScriptem? V této oblasti jsem bohužel úplná nula...
Yuhů
Profil
javascriptem jsou metody. Například ty, že divu hodíš id a class. V class nadefinuješ formát, id ti zařídí nalezení objektu javscriptem.

<div id="prvek" class="trida">

potom můžeš udělat takovýto skript:

<script>
document.getElementById("prvek").className = "jinaTrida"
</script>

a do vzhledu jinaTrida si samozřejmě nadefinuješ formát, jaký se ti hodí, tedy v tomto případě žádný.
borek
Profil
Yuhů: Nepochopil jsem pointu. Mým problémem není, jak JavaScriptem dynamicky nastavit hodnotu atributu _class_, ale jak pro určitý element zcela potlačit CSS. Asi mi něco uniká, ale hledám spíš něco jako

document.getElementById("prvek").applyStyles = false;

nebo ve stylech

#prvek {
apply-styles: no;
}
Leo
Profil
Nic takoveho neexistuje, musite pro ten dany element pravidla predefinovat. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0