Autor Zpráva
gardener
Profil
Zdravim,
mam dotaz>
Jak lze nastavit vyssi prioritu druhemu zapisu? Jelikoz mam definovanu sirku pro vsechny form inputy a ve druhem zapisu bych chtel u jednoho formu mit input o neco kratsi.

Diky za kazdou radu.

form input,form#UserAddForm select
{
min-width:350px;
width:350px;
}

form input#UserUsername
{
width:50px;
}
panther
Profil
gardener:
jedná se o jeden formulář? Proč jednou používáš # a dvakrát ne?

Zruš tu minimální šířku, bude to fungovat. Proč ji tam vlastně máš?
Nox
Profil
co jsem četl tak je jakési ohodnocení (mám pocit že to bylo na nějaké známé růžovošedé stránce o css)

inline = 1000
#id = 100
.class = 10
tag = 1

a to se pak sčítá

pak je ještě !important, který se dává za hodnotu u konkrétní vlastnosti, které přebije vše
(pokud je u 1 elementu víc !important, tak si nejsem jistý, mám pocit že podle pořadí, ale garantovat to nemůžu)
Plaváček
Profil
Nox:

Jmenuje se to specifičnost selektorů - pěkné vysvětlení zde http://www.webtip.cz/art/wt_titulka/wt_cssserial_004.html
Joker
Profil
Plaváček:
Přesto by mu to mělo fungovat, ne?
Z toho prvního se na input aplikuje ta první část, která obsahuje jen obecný tag, zatímco v tom druhém je ID prvku, takže by to mělo mít větší váhu.

Problém bude možná to, co naznačuje panther, ten druhý zápis sice mění width, ale ne min-width.
Plaváček
Profil
Joker:

Z takto krátké ukázky těžko říct. Platí ale, že definuješ-li width i min-width a oba jsou nějakým způsobem v konfliktu (což v tomto případě jsou), přednost má min-width. Zřejmě proto mu to nefunguje a mělo by stačit deklaraci min-width odstranit nebo zadat stejnou šířku, jako width (tedy přidat min-width:50px, což je ale dle mého soudu zbytečné).
Bubák
Profil
Koukal jsem se do CSS 2.1 specifikace, a ta praví, že Initial (výhozí) hodnotou je pro min-width 0 (nula). Takže můžeš použít i nulu, ale pokud popřemýšlíš, tak zjistíš, že Plaváček radí správně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0