Autor Zpráva
Jiří Bednář
Profil
Zdravím,
rád bych na webovkách použil font Myriad Pro, ale netuším jestli je volně použitelný, pomuzete?
panther
Profil
Jiří Bednář:
ale netuším jestli je volně použitelný
jak tohle myslíš?

Spousta lidí ho má, a kdo ne, zobrazí se mu font deklarovaný jako následující v řadě.
Jiří Bednář
Profil
Myslim to tak, jestli ho muzu volně použít na webovkách.
panther
Profil
Jiří Bednář:
a proč bys nemohl?
Jiří Bednář
Profil
Jestli nahodou neni placenej.
panther
Profil
Jiří Bednář:
ne.
Jiří Bednář
Profil
Diky
Jiří Bednář
Profil
Ja si nemužu pomoct, ale když jej mužu libovolně použít na webovkách, tak proč za něj chcou penize http://www.linotype.com/1257/myriad-family.html ?

Adobe.com - http://store1.adobe.com/cfusion/store/html/index.cfm?store=OLS-US&event=displayFontPackage&code=1706
Bubák
Profil
Já si nemůžu pomoct, ale mám ho ve složce ...\Adobe\Reader 9.0\Resource\Font, aniž bych cokoliv platil.
Z toho plyne, že spousta lidí ho má, ale Windowsy o něm "neví".

Tím „použít na webovkách“myslíš font-family, nebo @font-face? Pokud použiješ font-family, je to bez problémů, ale pokud použiješ @font-face, tak tím vlastně dáváš font volně ke stažení.
DoubleThink
Profil *
Bubák:
Já si nemůžu pomoct, ale mám ho ve složce ...\Adobe\Reader 9.0\Resource\Font, aniž bych cokoliv platil.
Což automaticky neznamená, že bys jej mohl použít pro vlastní tvorbu.
habendorf
Profil
Myriad Pro je jeden ze základních Mac fontů a je samozřejmě volně použitelný.
Miloš
Profil
To, že v CSS nadefinuješ nějaký font, ještě nemá s jeho použitím nic společného. Mohu si v CSS nadefinovat pro stránku kompletní font Baskerville za téměř 8 000 korun, ale tím, že ho v CSS nadefinuji, ho nikterak nepoužívám, protože se to tím fontem zobrazí jenom tomu, kdo ho má v počítači nainstalovaný a jen te, kdo ho má nainstalovaný, ho na mé používá.

Jejda koukám, že jsem nečetl pozorně, on už to přede mnou napsal Bubák.
Nox
Profil
Miloš:
bylo by vhodné uvést, že mluvíš o font-family, aspoň jak to chápu je font-family X font-face zásadní věc
Bubák
Profil
Miloš:
Předpokládám, že je možné "zakoupený font" (přesněji zpravidla to dovoluje licence k užití) použít na obrázky nebo i PDF dokumenty a ty třebas i vystavit na internet. Nemusel by být ani problém použít @font-face, formát EOT (jen pro IE) a při tvorbě v programu WEFT omezit užití fontu jen na svou doménu.

Existují i jiné technologie, které znemožňují "krádež fontu", ale hodí se na krátké texty, jako nadpisy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0