Autor Zpráva
Samsugac
Profil
Zdravím,
chtěl jsem se zeptat co si myslíte o css hackech? Vásí to moc ve webech? Někdy totiž mám pocit, že bez css hecku se ani nehnu :-/
Chtěl ybch znát váš názor.
Dík
Samsugac
panther
Profil
Samsugac:
některé hacky (např. neznalost min/max-width/height v IE6 atd.) jsou nezbytné, nicméně, pokud tvrdíš, že „že bez css hecku se ani nehnu“, troufám si tvrdit, že máš mezery v CSS a měl by ses dál vzdělávat :-). Moc často třeba nejsou a většina (nebo minimálně dost) designů se dá udělat bez hackování pro jakýkoliv prohlížeč.

Jestli tě zajímá preference hack/podmíněný komentář, raději mám hack, všechno je pohromadě a nemusím koukat do více souborů, kde kdo doháněl pro nejčastěji IE6.
mckay
Profil
Samsugac:
chtěl jsem se zeptat co si myslíte o css hackech?
Používám je, když je to potřeba, ale obvykle to není, nejčastěji tedy používám na IE pevně nastavenou výšku tak, že to Opera ani Firefox nepřečtou (_width:), protože má problém s min-width:.

Vásí to moc ve webech?
Prakticky by nemělo - alespoň uživateli. Pokud se objeví nějaký prohlížeč, který vykresluje identicky jako třeba Opera, ale přidá si podporu toho, co začíná podtržítkem, mohl by to být "problémeček".

Někdy totiž mám pocit, že bez css hecku se ani nehnu :-/
Jak se říká - "Co je moc, to je moc", potom by jsi si měl přečíst minimálně články o css tady jpw.cz
Samsugac
Profil
Dík moc, špatně jsem to napsal, nebo aspoň ne tak abyste mysleli to co já. CSS hecky používám jen občas. Je pravda, že třeba mozilla mi stránky ukáže tak jak já chci, ale IE má s tím problémy. Takže jsem to myslel tak, že v IE se bez hecku nehnu, ať už zkouším cokoliv :-)
Ale děkuji za vaše názory.
Bubák
Profil
panther:
Jestli tě zajímá preference hack/podmíněný komentář, raději mám hack, všechno je pohromadě a nemusím koukat do více souborů, kde kdo doháněl pro nejčastěji IE6.
I při použití podmíněného komentáře je možné vše mít v jednom souboru: http://valka.info/notes/2010/06/podminene-komentare-efektivne/
panther
Profil
Bubák:
já nevím, mě se Asterix nějak nelíbí, nemůžu si pomoct :-)

Samsugac:
Takže jsem to myslel tak, že v IE se bez hecku nehnu, ať už zkouším cokoliv :-)
o tom přesně jsem ale psal. Máš mezery v CSS, hacky doháníš třeba odlišní box-model, já nevím, co všechno. Většinou se dá i IE zastřešit jedním komplexním stylopisem bez hacků.
joe
Profil
Nevzpomenu si na nic jiného, co bych musel řešit hackem, kromě min-width u IE.
Souhlasim s pantherem, používat podmíněné komentáře se mi zdá za prvé nepřehledné a za druhé zbytečné, když vše mohu mít u selektoru v oněch závorkách (tedy ani ta metoda "asterix", ta se mi zdá ještě jako větši blbost...)
Taurus
Profil
Já třeba podmínky používám, abych oddělil šepleť od hlavního stylu. Ale o to nejde, to je na každém, jak chce. Např. co ale nedokážu vyřešit pro IE je font-size sup a sub. Dávám FF 0.7em a IE musí mít 0.8.
habendorf
Profil
Hackovat CSS obvykle není potřeba, maximálně nějaký ten pngfix a podpora hoveru.
Samsugac
Profil
Dík moc pánové

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0