Autor Zpráva
Marcus Flintus
Profil
Zdravím,

potřebuji nastylovat poměrně jednoduchý formulář. Jde o pár řádků tabulky, různě barevně zbarvených, na každém řádku vlevo popisek, vpravo pole formuláře. Tento formulář bych potřeboval nastylovat tak, aby to bylo flexibilní jak pro šířku 500px tak 700px, aby se prostě jen pole roztáhla a vizuelně to nebylo poznat.

Tuším, že jediná cesta povede asi přes šířku v procentech - ale když buňky měly procenta tak, aby to dohromady dalo 100%, tak se obsahy buněk lepily na sebe, nastavil jsem padding a to byl zase problém, protože najednou tabulka měla "přes 100%". Mohl bych dostat nějakou obecnější radu, jak na to?

Díky
marek094
Profil *
<table>
<tr>
<td width="20"></td> <td><input width="100%"></td>
</tr>
</table>

100% je z velikosti tabulky ne z celku
jenikkozak
Profil
marek094:
Toto řešení nefunguje, šířka inputu musí být zadána pomocí stylu, input totiž nemá atribut width. Kromě toho oněch 100% je z velikosti buňky.
<table style="width:100%">
<tr><td style="width:200px">popis</td><td><input style="width:100%"></td></tr>
</table>


Marcus Flintus:
Nastaví-li se padding také v procentech, tak by výsledná šířka tabulky přece neměla být větší než 100 %, pokud je teda celek správně rozdělen.
Marcus Flintus
Profil
Ha. Padding v procentech... to mi něco uniklo koukám... Jak bych to měl ale použít?

Řekněme že mám tento kód:
<table style="width: 100%; margin: 0 12px;">
  <tr>
    <td style="width: 30%; padding: 10px;">Popis:</td>
    <td style="width: 70%; padding: 10px;"><input style="width: 100%" /></td>
  </tr>
</table>


Tohle ale není funkční řešení, aspoň se domnívám... myslím že je ale jasné jak to myslím... jak to mám tedy vyřešit? Nemusí to být úplně 100% identické, jen aby to vypaalo podobně.
jenikkozak
Profil
Marcus Flintus:
Co se týče šířky tabulky: 100% + 24px > 100%. Má-li tabulka šířku 100% šířky nadřazeného prvku, nemůže mít kolem sebe vnější okraj, který se také odečítá z nadřazeného prvku. Hodnoty okraje je nutno z šířky odečíst.
<table style="width: 96%; margin: 0 2%;">

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0