Autor Zpráva
grapic
Profil
Zdravím.
Pracujem na obecnej stránke Velusovce v CMS Joomla. Nastavil som štýlovanie pre slabozrakých (blindfrendly), ale narazil som na jeden problém. Po kliknutí na odkaz sa mi štýlovanie zmení bez css ale po kliknutí na nejaký odkaz z ponuky menu sa mi štýlovanie vráti na grafickú template. Ako to spraviť aby mi zostalo v danom štýle. http://velusovce.sk

Dik

Moderátor Chamurappi: Titulek „Blind Frendly“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
vynalezce
Profil
Koukám, že blindfriendly je dělané pomocí JavaScriptu. Je lepší udělat to pomocí PHP a uložit verzi zobrazení do cookies. Potom už jen podle toho vybrat správné CSS.
Chamurappi
Profil
Reaguji na grapice:
Všechny prohlížeče na tebe křičí v chybových konzolích, že nemáš definovanou funkci readCookie.

Nastavil som štýlovanie pre slabozrakých (blindfrendly)
Jak jsi přišel na to, že slabozrací ocení zrovna vypnutí stylů?
Pokud jim chceš zpříjemnit pobyt na stránce, proč definuješ velikost písma v pixelech, aby nešlo v Explorerech zvětšit?

Blindfriendly I grafická verzia
Znak číslo 73 je velké „I“, mimochodem. Takže by hlasová čtečka (nebýt obalujících odkazů) přečetla „blindfriendly i grafická verzia“.
shaggy
Profil
grapic:
Keďže sa trochu venujem prístupnosti a hodnotil som už stovky obecných webov, som si viac než istý, že namiesto "blind friendly" verzie by ocenili pokojne aj grafickú verziu, ktorá by bola dobre urobená.
Začal by som tým, že by som zmenil tú flashovú hlavičku, odstránil by som odkazy otvárané do nového okna (Dopravné spoje v hlavnom menu), popridával a logicky usporiadal nadpisy (jedna H2 na každej stránke mi príde málo).
Keď toto všetko urobíš, nebude ťa trápiť blind friendly verzia :-)
grapic
Profil
Tu stránku so nerobil ja.Nemám z toho nič. Ale starostka je moja dobrá kamarátka a poprosila ma, aby som sa nato pozrel. Ja som grafik nie kóder, ale trocha šprtám do kódovania a chcel som jej len pomôcť. Preto som poprosil o radu. Ona tamdoslova chce mať takýto odkaz vraj to niekde videla. :-(
shaggy
Profil
grapic:
vraj to niekde videla
Áno, je dosť pravdepodobné, že to videla v pravidlách prístupnosti pre verejné stránky. Ale je to tá najmenej dôležitá časť a ak je web zle urobený, iba vypnutie štýlov nepomôže.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0