Autor Zpráva
kokolino
Profil *
čawte
mám menší problém ak sa pozriete na sem Odkaz tak stránka je zarovnaná k ľavému okraju, avšak na localhoste je zobrazena v strede stránky neviete čím to môže byť ?

v css mám toto :
*{margin:0;padding:0}
#hlavicka{background-image:url("elfka.jpg");padding:50px 0px 50px 0px;text-align:center}
body {font-family: "Palatino Linotype", "New York CE", utopia, serif;font-size:.9em;margin:auto;width:700px;line-height:1.5;letter-spacing:.6px;background:white;position:relative;background-color:#111111;}
h1 a {text-decoration:none;color:#383;font-size:0.8em;padding-top:100px;margin-bottom:-40px;display:block;height:128px;padding-left:50px;margin-right:-50px;}
h1 a:hover{color:#383;background:none}
#pristupnost{position:absolute;top:-5000px}
h2{font-size:1.6em;color:green;text-align:center;padding:0px 0px 10px;}
h3{padding:15px 0px;font-size:1.2em;color:green;text-align:center;}
ul, .seznam, dir {padding:20px 100px}
li{color:green;}
#paticka{padding:30px 50px 50px 50px;text-align:center}
p{padding:5px 45px;text-indent:15px;color:white}
a{color:#f00}
a:hover{color:white;background:#d33}
strong{color:green}
code{color:#33c;font-size:1.1em;_font-size:1.05em;font-weight:bold;}
#drobky{font-size:.9em;margin-top:-70px;margin-bottom:30px}
pre {margin:15px 50px;width:580px;overflow:auto;border:1px dashed #999;padding:10px;_padding-bottom:20px;overflow-y: hidden;}
.text{color:white;font-weight:normal}
samp{font-family: "Palatino Linotype", "New York CE", utopia, serif;font-style:italic}
.seznam{list-style-type:circle}
.seznam a{font-weight:bold}
.seznam dd{padding-left:20px}
.desatero dt{padding-top:15px;}
.desatero strong{color:black}
img{padding:15px 10px 15px 75px;}
#obsahindex{margin-top:-70px}
#rozcestnik{margin:0px 15px}
#odkazy{text-align:center;padding-top:15px}
#email{color:black}
address{text-align:center}


a ešte otázka určite ste si všimli, že v hlavičke sa opakuje obrázok ako tomu zabránim ?
skúšal som toto :
#hlavicka{background-image:url("elfka.jpg") no-repeat;padding:50px 0px 50px 0px;text-align:center}

takto sa mi pre zmenu obrázok vôbec nezobrazil
habendorf
Profil
OT: Proč kradeš Timymu title?
habendorf
Profil
No a necentruje se ti to proto, že ten margin:auto přepisuješ v dalším CSS na margin:0.
jenikkozak
Profil
habendorf:
Nejen title, také patičku, například. ;-)

kokolino:
mám menší problém ak sa pozriete na sem Odkaz tak stránka je zarovnaná k ľavému okraju, avšak na localhoste je zobrazena v strede stránky neviete čím to môže byť ?
Za zarovnání vlevo je mimo jiných odpovědný tvůj zápis body{width:700px}

ešte otázka určite ste si všimli, že v hlavičke sa opakuje obrázok ako tomu zabránim ?
#hlavicka{background:url("elfka.jpg") no-repeat;
kokolino
Profil *
habendorf
autorovi webu Lukáš Havrlant sa ospravedlňujem , jeho kód nekradnem, ale inšpirujem sa ním

ten tebou spomínaný margin:0 neprepisujem nikde celý súbor .css je hore uvedený
jenikkozak
Profil
kokolino:
Nemáš na té stránce dnes upravený .css soubor? Řekl bych, že včera jsem souhlasil s tím, co habendorf napsal, jenže nyní v tom souboru zápis „margin:auto“ vůbec nemáš. Jenže ten tam právě měl být. Přidej ho k divům „hlavicka“ a „body“.
A taky si přečti, co jsem napsal v [#4] jenikkozak.
kokolino
Profil *
jenikkozak:
čo si písal [#4] som si prečítal a to s obrázkom šlo dobre (nakoniec som ho aj tak zmenil na iný)

css súbore som doplnil margin:auto do hlavičky v body tam bolo a stále to nejde
*{margin:0;padding:0}
#hlavicka{background-image:url("panda.jpg");padding:100px 0px 50px 0px;text-align:center;background-repeat:no-repeat;background-position: center;margin:auto;}
body {font-family: "Palatino Linotype", "New York CE", utopia, serif;font-size:.9em; color:white; margin:auto;width:700px;line-height:1.5;letter-spacing:.6px;background:white;position:relative;background-color:#111111;}
h1 a {text-decoration:none;color:#383;font-size:0.8em;padding-top:100px;margin-bottom:-40px;display:block;height:128px;padding-left:50px;margin-right:-50px;}
h1 a:hover{color:#383;background:none}
#pristupnost{position:absolute;top:-5000px}
h2{font-size:1.6em;color:green;text-align:center;padding:0px 0px 10px;}
h3{padding:15px 0px;font-size:1.2em;color:green;text-align:center;}
ul, .seznam, dir {padding:20px 100px}
li{color:green;}
#paticka{padding:30px 50px 50px 50px;text-align:center}
p{padding:5px 45px;text-indent:15px;color:white}
a{color:#f00}
a:hover{color:white;background:#d33}
strong{color:green}
code{color:#33c;font-size:1.1em;_font-size:1.05em;font-weight:bold;}
#drobky{font-size:.9em;margin-top:-70px;margin-bottom:30px}
samp{font-family: "Palatino Linotype", "New York CE", utopia, serif;font-style:italic}
.seznam{list-style-type:circle}
.seznam a{font-weight:bold}
.seznam dd{padding-left:20px}
.desatero dt{padding-top:15px;}
.desatero strong{color:black}
img{padding:15px 10px 15px 75px;}
#obsahindex{margin-top:-70px}
#rozcestnik{margin:0px 15px}
#odkazy{text-align:center;padding-top:15px}
#email{color:black}
address{text-align:center}
jenikkozak
Profil
kokolino:
Jenže já v tom příspěvku taky napsal, že tam nemáš mít zápis body{width: 700px}, teď ale vidím, že tam máš chybu. Nemyslíš tím zápisem totiž tag <body>, ale <div id="body">, tam šířka stanovená být má. Na tento div ale odkazuj pomocí:
#body {}

Ještě do toho souboru připiš
body {text-align:center}
kokolino
Profil *
jenikkozak:
ďakujem za tvoju trpezlivosť a pomoc už sa to zobrazuje dobre a toto body{width: 700px} som tam nechal tým určujem len celkovú šírku, ak to dám preč tak sa mi to roztiahne na celú obrazovku
jenikkozak
Profil
kokolino:
V tom css souboru můžeš spoustu hodnot vyházet. Např. když definuješ barvu písma pro <body>, není nutno tutéž barvu zapisovat i pro <div id="body">, protože tato hodnota se vztahuje na všechna písma. Stejně tak vlastnost letter-spacing, font-family, line-height a nejrůznější paddingy a marginy.
CSS má totiž schopnost dědičnosti. Tím, že zbytečně definované hodnoty vlastností vyhodíš, zjednodušíš si .css soubor a případné chyby se ti budou snáze hledat.
Bubák
Profil
jenikkozak:
Stejně tak vlastnost letter-spacing, font-family, line-height a nejrůznější paddingy a marginy.
Margin a padding se nedědí.
jenikkozak
Profil
Bubák:
Ten se nedědí, to jsem se nepřesně vyjádřil, ale je-li definován zápisem *{padding:0}, vztahuje se na všechny možné prvky, nulový proto již není nutno zadávat. O tomto je také napsáno na odkázané stránce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0