Autor Zpráva
Marky
Profil *
Ahoj,
prosim nevedel by nekdo jak zarovnat paticku dolu? At delam, co delam, nemuzu ji tam dostat.
Predem dik za rady.

http://marketa-f.ic.cz/leitz/index.html
pavuk
Profil
Přečti si z Pixylophone článek o floatu a clearu.
Pokud "čistič" nevložíš, patička ti správně pokračuje tam kde se ti to zdá nesmyslný, protože není ukončený obtékání
jenikkozak
Profil
Marky:
Struktura tvé stránky je poměrně složitá. Zbytečně. Uvedu, jak bych to udělal já:
Vyházel bych všechny vlastnosti z-index, position - relativní i absolutní, vyhodil bych zbytečný <div id="stred">, jeho „margin: 0 auto“ bych nastavil pro <div id="subpages-obsah-sidebar">. Pro <div id="sidebar"> bych nastavil „float: right“. Patičce bych přikázal „clear: both“. A bude dole. Ale je to jen návrh, nenutím ti jej.

Ještě poznámka: Tady na diskusi jsme rádi, když se tu píše s diakritikou.
panther
Profil
pavuk:
toto bývá častá chyba zde v diskusi, ale pleteš se (holt někdy se musí nad problémem přemýšlet a ne jen říkat, co říkají ostatní :-)). Zde je příčina problému jinde, a sice #subpages-obsah-sidebar a vše v něm je abs. pozicované, tedy mimo tok dokumentu. Žádný obsah -> patička nahoře.
pavuk
Profil
panther:
Poslední v kódu je "sidebar", kterej má nastavenej float a po něm už patka, z toho jsem vycházel. Ale znovu jsem to skouknul a samozřejmě pravdu díš... já se to snažil vykutat, ale ten kód mně vysloveně vystrašil, tak jsem si jaksi polo-tipnul. Zkrátka, „někdy se musí nad problémem přemýšlet“...
Tímto se Markymu omlouvám
Marky
Profil *
jenikkozak:
Díky za návrh. A ještě abych vysvětlila tu složitost kódu, to jsem tam původně vůbec neměla, to jen kvůli té patičce jak jsem se snažila to nějak dát do pořádku, tak se mi to pořád nabalovalo, jakmile bude patička dole, tak odtud samozřejmě všechny ty zbytečnosti smažu:)
Marky
Profil *
Takže po odstranění absolutního pozicování a přidání čističe už funguje:) mockrát všem dík:)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0