Autor Zpráva
poro
Profil *
Ahoj, v následujícím layoutu www.poros-test.unas.cz/Novy4.html mi vše funguje v nové Opeře, IE a Chromu, ale ve Firefoxu se mi spodní žlutý div nestahuje zelený div až úplně vždy dolů. Jde mi o to, ať když uživatel otevře stránku nevidí patičku (proto tam je v zeleném divu modrý div s výškou 1100px, který vždy posune patičku, aby nešla po načtení vidět), ale při zoomování s Ctrl kolečko je patička vždy pod těmi 1100px (což funguje), ale zároveň ať se zelený div protahuje až na konec stránky(do patičky)...jak říkám, funguje to jak má, jen ne v M Firefoxu. Netušíte jak zafixovat tu žlutou mini patičku i v Firefoxu vždy dolů? Díky, snad to lze trochu pochopit
panther
Profil
poro:
proto tam je v zeleném divu modrý div s výškou 1100px
a když bude stránka mít pár řádek obsahu (typicky kontakt, 404), bude patička kilometr pod stránkou? Nezvolil jsi nejvhodnější řešení. Nehledáš náhodou něco na způsob patičky od Plaváčka?
poro
Profil *
ono těch 1100px je teď jen symbolicky ať to můžu lépe testovat, v reálu použiju určitě méně. S patičkou od Plaváčka jsem to zkoušel celkem dlouho včera a nikdy se mi nepodařilo tam sloučit 2 patičky vždy dole jako tady(jednu přes celou šířku a druhou malou která tahá zelený div dolů).
panther
Profil
poro:
v reálu použiju určitě méně
pořád někdo bude muset za patičkou zbytečně rolovat (já na NTB) a někdo jí bude mít uprostřed. Zadávání výšky je špatná cesta.

S patičkou od Plaváčka jsem to zkoušel celkem dlouho včera a nikdy se mi nepodařilo tam sloučit 2 patičky vždy dole
použiješ jednu, která bude mít 100% šířku a ta bude obsahovat nějaký element (div, p), který bude mít menší šířku a centrování.
Bubák
Profil
panther:
Nehledáš náhodou něco na způsob patičky od Plaváčka?
Plaváček už párkrát napsal, že tuhle vychytávku nakódoval na přání uživatelů této diskuse, standardně používá obyčejnou patičku pod obsahem stránky.

Mi osobně i u stránky s krátkým obsahem více vyhovuje standardně umístěná patička pod obsahem, nemusím přejíždět očima prázdnou plochu.
panther
Profil
Bubák:
Mi osobně i u stránky s krátkým obsahem více vyhovuje standardně umístěná patička pod obsahem, nemusím přejíždět očima prázdnou plochu.
záleží na webu a designu. Ne všude se hodí. Navrhl jsem jí, protože používat zvěrstva jako je nastavení 1100px výšky je ještě horší, než bílá plocha.
poro
Profil *
Je pravda, že to mám dost komplikované, ale nenapadá mě jak jinak udělat abych měl úplně dole po celé šířce div vysoký +-150px a do něj bych vložil pozadí. Zároveň potřebuju uprostřed stránky od shora div , široký +-700px který by se táhl vždy se scrolováním Ctrl kolečko až vždy dolů do patičky(aby zobrazoval border left right až do patičky).
Bubák
Profil
Vyjdi třeba z toho: http://qu.wu.cz/webtest/jednoduche-schema-stranky.htm
poro
Profil *
Teď nevím, asi jsem to blbě popsal, protože nevím jak mi to má pomoci :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0