Autor Zpráva
Nookyn
Profil
V CSS mám toto:

#default-input {font-family : Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; padding: 5px 5px 5px 5px; font-size : 12px; color : #151718; background-color : #f8f8f8; border : 1px solid #201e1e;}
#default-input disabled  {background-color : #eeeeee;}


A na stránce pak:

<input type="text" id="default-input" disabled>


Ale nezobrazí to správnou barvu pozadí (správná: #eeeeee)...
panther
Profil
Nookyn:
Ale nezobrazí to správnou barvu pozadí
tento CSS zápis funguje. Pro elementy <disabled> v čemkoliv s id="default-input".

Chceš-li ostylovat disabled input, musíš k němu kromě tohoto atributu přidat ještě nějakou třídu (nebo v inline stylu změnit barvu pozadí).
Joker
Profil
Nookyn:
Ale nezobrazí to správnou barvu pozadí
Zobrazí to správnou barvu pozadí. Ten druhý CSS zápis zaměřuje prvky <disabled> uvnitř prvku s ID "default-input".

Zaměření prvků s atributem disabled myslím jde až v CSS3. Takže viz panther
Nookyn
Profil
Takže by to muselo vypadat takhle?

#default-input {font-family : Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; padding: 5px 5px 5px 5px; font-size : 12px; color : #151718; background-color : #f8f8f8; border : 1px solid #201e1e;}
#default-input-disabled  {font-family : Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; padding: 5px 5px 5px 5px; font-size : 12px; color : #151718; background-color : #eeeeee; border : 1px solid #201e1e;}
panther
Profil
Nookyn:
spíš třeba takhle:
#default-input {font-family : Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; padding: 5px 5px 5px 5px; font-size : 12px; color : #151718; background-color : #f8f8f8; border : 1px solid #201e1e;}
.disabled  {background-color : #eeeeee !important;}

<input id="default-input" class="disabled" disabled>
jenikkozak
Profil
Nookyn:
Třeba, ale místo id raději používej třídy, může se stát, že budeš mít na stránce více políček, kterým budeš chtít dát stejný styl. Třída se může libovolněkrát opakovat, id může být na stránce pouze jednou.
Padding na všech stranách můžeš zapsat „padding: 5px“.
Velda
Profil
Nookyn:
#default-input {font-family : Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; padding: 5px 5px 5px 5px; font-size : 12px; color : #151718; background-color : #f8f8f8; border : 1px solid #201e1e;}
#default-input[disabled]  {background-color : #eeeeee;}
panther
Profil
Velda:
nebude fungovat všude, raději nepoužívat.
Nookyn
Profil
Děkuji všem za rady :)
Nookyn
Profil
#default-input {font-family : Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; padding: 5px 5px 5px 5px; font-size : 12px; color : #151718; background-color : #f8f8f8; border : 1px solid #201e1e;}
.disabled  {background-color : #eeeeee !important;}


Používam od panthera, ale děkuji všem.
Joker
Profil
panther:
nebude fungovat všude, raději nepoužívat.
Možná by to bylo přijatelné, podle tabulky z Quirksmode to nebude fungovat jen v IE6.

Mimochodem koukám můj minulý příspěvek nebyl přesný, protože atributový selektor je CSS2.1 (myslel jsem, že až CSS3).
Druhá varianta by byla CSS3 pseudotřída :disabled, ale to asi nebude fungovat v existujících IE (až v IE9).

Moderátor Joker: Poznámka, odemkl jsem vlákno, třeba někdo bude mít ještě něco zajímavého k tématu
Velda
Profil
Joker:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa358823.aspx
když se jedná o IE je lepší čerpat tady, bývá tam napsaný i proč to nefunguje, když to IE umí... :)
Joker
Profil
Velda:
Píší tam to samé co na Quirksmode (tj. od IE7) a mě samozřejmě zajímaly všechny prohlížeče (resp. všechny rozšířené).
Velda
Profil
Joker:
jenže, třeba v ostatních to funguje i bez definování doctype :D a to já už nepoužívám... :D
Bubák
Profil
Možná nějaká výjimka bude, ale ve quirk módu v novějších IE funguje z CSS jen to, co v IE6.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0