Autor Zpráva
litolka
Profil
Mám dotaz k CSS šabloně. Lze nějak udělat, aby se mi celý obsah v levém menu (virtualniasistentka.net), konkrétně Školení....automaticky opakovaly a i na dalších stránkách? Resp., abych obsah nemusela kopírovat na všechny stránky webu, tak aby se mi při kliknutí na jinou stránku zobrazoval stejně, jako na str. první - jde pouze o to školení. Myslím si sice, že jiná cesta než nakopírovat to na všechny strany nevede, ale ráda bych si to potvrdila. Díky za radu. LŠ
panther
Profil
litolka:
záleží, jakou strukturu mají zdrojové soubory. Předpokládám, že je to prosté HTML, tak buď nakopírovat, nebo použít include (když budeš chtít v budoucnu tuhle část změnit, změníš ji jednou a ne na každé stránce zvlášť).
jen_tak
Profil *
litolka:
Ale ten include, o kterém píše panther, to už je PHP - něco o tom je třeba tady: http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=include.
kapo
Profil
V PHP to jde velice jednoduše, dám příklad vodorovného menu pro soubor index.php:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
<div class="v_menu">
<table class="v_menu_table" border="1">
<tr>
<td class="nas"><a href="?page=nas.php">O nás</a></td>
<td class="reference"><a href="?page=reference.php">Reference</a></td>
<td class="kontakt"><a href="?page=kontakt.php">Kontakt</a></td>
<td class="mapa"><a href="?page=mapa.php">Mapa</a></td>
</tr>
</table>
</div>

<div class="obsah">

<?php
if (isset($_GET['page'])) {
switch ($_GET['page'])
{
case "nas.php":
include ("nas.php");
break;
case "reference.php":
include ("reference.php");
break;
case "kontakt.php":
include ("kontakt.php");
break;
case "mapa.php":
include ("mapa.php");
break;

}}
else {include ("nas.php");}
?>

</div>
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Potom musíš mít na každý odkaz samostatný soubor s koncovkou *.php (nas.php , reference.php , kontakt.php , mapa.php ). Já jsem to použíl na stránkách http://kapitan-milan.sweb.cz , ale při zobrazení zdrojovýho kóku neuvidíte část <?php ......?>, ale už načtená data ze souboru "nas.php", protože se již načetl soubor z proměnných, to bylo způsobeno částí kódu
}}
else {include ("nas.php");} , který automaticky spouští v měnícím obsahu soubor "nas.php" při prvotním spuštění "index.php".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0