Autor Zpráva
Tomáš111
Profil
Ahoj, řeším takový problém: Mám dva divy ...

<div>prvni obsah</div>
<div>druhy obsah</div>

Napadá někoho jak pouze pomocí css docílit toho, aby se mi ve výsledku "druhy obsah" zobrazoval nad divem "prvni obsah" ?

Díky za radu, Tom
panther
Profil
Tomáš111:
třeba pozicování.
Tomáš111
Profil
Ahoj, no právě že moc nevím jak toho docílit. Nad oběma divy je dynamický obsah, proto nemohu použít absolutní pozicování.
panther
Profil
Tomáš111:
jak ty divy vypadají? Jsou oba textové se šířkou 100%, nebo jsou vedle sebe? Proč jsou v kódu takhle a ne obráceně?

Možná sám vidíš, že se těžko hádá, na obecný příklad nelze dát kvalitní odpověď. Kdybys dodal ukázku, nebo alespoň více informací, než jen to, že je chceš nějak někde prohodit, bylo by to lepší.
tomas111
Profil *
Ahoj, Vím, je to těžké. Je to už v současném layoutu v kódu tak dáno.
Oba dva divy jsou na 100% šířku stránky, nejsou vedle sebe.
Je to oříšek, vím. Proto díky za každou pomoc.
-Tom
Hologos
Profil
Pokud mají být vedle sebe, tak jejich výsledná šířka musí být dohromady šířka obalu:

css
#obal
{
   overflow: hidden;
}

#zobrazi_se_druhy
{
   width: 50%;
   float: right;
}

#zobrazi_se_prvni
{
   width: 50%;
   float: left;
}


html
<div id="obal">
   <div id="zobrazi_se_druhy">TEXT, KTERÝ SE ZOBRAZÍ JAKO DRUHÝ.</div>
   <div id="zobrazi_se_prvni">TEXT, KTERÝ SE ZOBRAZÍ JAKO PRVNÍ</div>"
</div>
panther
Profil
Hologos:
???

Než něco napíšeš, co si to takhle vyzkoušet a neplácat kraviny?
Hologos
Profil
Hned po tom, co jsem to odeslal, jsem to zeditoval a opravil. Ale asi jsem to nestihl včas.
panther
Profil
Hologos:
stejně jsi se netrefil, neboť: „Oba dva divy jsou na 100% šířku stránky, nejsou vedle sebe“.

tomas111:
mají-li proměnlivý obsah, nikterak krásně to nepůjde. Je velký problém je v kódu prohodit, než vymýšlet podobné opičárny? Mohou mít oba skutečně proměnlivou výšku, nebo ten v kódu výše může mít pevnou (typicky hlavička, která se může dávat v kódu dolu, ale zobrazuje se nahoře).
Hologos
Profil
panther:
Tak problém bude v tom, že jsem si otevřel moc diskuzí a nerefreshoval jsem, takže jsem o 100% šířce a divech pod sebou nevěděl.
habendorf
Profil
Tohle napoví: http://www.w3schools.com/css/pr_class_display.asp
tomas111
Profil *
panther:
Ahoj, Je to tak, že vlastně mohou mít výšku pevně nastavenou. Dalo by se to tak pevně nastavit, aby to nevypadalo špatně. Pokud máš nějakou ideu, sem s ní :)
panther
Profil
tomas111:
pokud může mít pevně nastavenou výšku ten v kódu druhý (co se zobrazuje první), je to prosté - absolutní pozicování (jeden bude mít top: 0; a druhý top: výška předchozího).

Jinak se můžeš kouknout i na odkaz od habendorfa, jestli jsi tak neučinil. Nicméně tohle mi přijde nejjednodušší, otázkou je, jestli tam ta pevná výška být může (=netextový obsah, aby šlo zvětšit písmo).
habendorf
Profil
panther:
jeden bude mít top: 0; a druhý top: výška předchozího

Osobně bych to udělal trochu jinak. První top:0 a tomu obalovacímu elementu dát padding-top: výška předchozího (plus asi nějaká mezera). Druhý už by pozicovaný nebyl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0