Autor Zpráva
marrenka
Profil *
Dobrý den,

mám podobný dotaz jako byl v tomto diskuzním vláknu: http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=7&topic=113063 ale ani po přečtení této diskuze mi to nefunguje (jsem dost začátečník). chtěl bych jednoduše nadefinovat víc stylů pro odkazy, dejme tomu pro začátek dva:

.red a {text-decoration: none}
.red a:link {color:red}
.red a:visited {color:red}
.red a:hover {color:black}
.red a:active {color:black}

.black a {text-decoration: none}
.black a:link {color:black}
.black a:visited {color:black}
.black a:hover {color:red}
.black a:active {color:red}

pak bych to chtěl v html definovat pro každý odkaz zvlášť (class: textLink se vztahuje ke stylu písma, to není důležité):

<a href="odkaz1.html" class="red textLink" style="position: absolute; left: 40px; top: 100px;">jmenoOdkazu1</a>
<a href="odkaz2.html" class="black textLink" style="position: absolute; left: 40px; top: 150px;">jmenoOdkazu2</a>

takto definované třídy v odkazech ale nefungují, nevíte proč?

Ještě jeden dodatek: je nutno definovat třídu pro každý stav odkazu zvlášť? nejde to udělat souhrnně? zkoušel jsem např.

.black {
a {text-decoration: none}
a:link {color:black}
a:visited {color:black}
a:hover {color:red}
a:active {color:red}
}

nebo

#black {
a {text-decoration: none}
a:link {color:black}
a:visited {color:black}
a:hover {color:red}
a:active {color:red}
}

Ale nic nefungovalo.

Děkuji moc.
habendorf
Profil
.red {text-decoration: none;color:red;}
.red:hover, .red:active {color:black}


Obdobně pro .black.
marrenka
Profil *
Ještě mám jeden doplněk - ani základní formátování odkazů bez tříd (pro všechny stejný) mi nefunguje v IE8, zobrazuje se pořád černě (nebo dokonce bíle, dle náhodně načteného pozadí), ať na to najedu nebo kliknu. V Opeře dokonce nefungují jako odkazy vůbec a nikam se z hlavní stránky neproklikám. V Mozille, GoogleChrom a Safari to všechno jede bez problémů.

Zde jsou ony stránky: www.mareksivak.com

tady je ještě definice těch různých stylů písma. U textLink schválně nedefinuju barvu, (přepsalo by to barvu definovanou obecně na odkazy).

{font-family: garamond; text-align: center}
.textTitle1 {font-family: garamond; font-size: 18pt; font-style: italic; letter-spacing: 3px; text-align: left; color: white; padding: 20px 15px 0px 20px}
.textBottom1 {font-family: garamond; font-size: 9pt; text-align: left; padding: 10px; color: black}
.textTransparent {font-family: garamond; font-size: 12pt; text-align: left; color: black}
.textLink {font-family: garamond; font-size: 12pt; text-align: left}
.parBody1 {line-height: 1.5} /* radkovani */
.parBody2 {line-height: 1.7} /* radkovani */
marrenka
Profil *
habendorf:

Výborně, nyní to funguje! (v mozille, googleChrom a Safari) Děkuji moc.
marrenka
Profil *
ještě poznámka k nefunkčnosti v IE a Opeře: V IE to z nějakého neznámého důvodu funguje správně offline, tj. když to testuji a jen tam hodím html soubor z disku. v oněch třech zmíněných to funguje správně vždy a v Opeře nikdy. Je to pro mě opravdu záhada.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0