Autor Zpráva
Tomík
Profil
Ahojda mam takovy problem nevim jak nejlepe vyexportovat obrazek pro web tak aby mi zustalo průhledné pozadi. Zkoušel jsem to s formátem PNG ktery se mi zda dobry a mozilla to podporuje a IE.
Můžete mi poradit jak to dělate vy osbně?
Prazak
Profil *
Ahoj, ja pouzivam gif s jednou barvou definovanou jako pruhlednou, ale moznosti je vic. Nevim co chces presne slyset.
Radek Hrabůvka
Profil
nevim jak nejlepe vyexportovat obrazek pro web tak aby mi zustalo průhledné pozadi Každý má svůj oblíbený způsob.
Nakreslím GIF nebo PNG v "čemkoli". Počet barev nemá být větší než 256, možná já dělám něco špatně, ale zatím se mi nepodařilo udělat průhledný obrázek v pravých barvách, který by IE zobrazil korektně. To, co chci mít průhledné, si vybarvím nějakou barvou, která se v obrázku nevyskytuje a je dostatečně výrazná, nakonec stejně nebude vidět. Otevřu obrázek v IrfanView a dám "Uložit jako...", originál si nechávám, člověk nikdy neví... Myšou vyberu barvu, kterou chci mít průhkednou. Irfanův plugin pro ukládání do PNG má vynikající výsledky, co do velikosti výsledného PNG souboru.
Jen na okraj, průsvitnost, což je částečná průhlednost, jsem si zkoušel taky v Corelu a PaintShopPro, ale zatím jsem pro ni nenašel využtí. Před pár dny se tu průsvitnost pro IE probírala.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0