Autor Zpráva
Petroš
Profil *
Dobrý den, jsem začátečník tak se prosím na mě nezlobte, že se ptám na takovou blbůstku. na webu JPW jsem si našel něco ohledně border. je to přesně tohle

div {border-top: 1px solid blue; border-left: 1px solid blue; border-bottom: 1px solid blue; border-right: 1px solid blue; }

Vše funguje jak má, ale jak je určena barva "blue" tak já bych ji chtěl zadat ve formě #xxxxxx, ale tohle mi žádny prohlížeč nebere. Nevíte jak to udělat? Takhle jsem to zkoušel a nic se nestalo:

div {border-top: 1px #000000; border-left: 1px #000000; border-bottom: 1px #000000; border-right: 1px #000000; }

Jde mi hlavně o to proto, protože asi nedokážu vyjádřit slovy barvu třeba #DA7E7E
jenikkozak
Profil
Petroš:
Ve druhém příkladu chybí styl čáry. Viz http://www.jakpsatweb.cz/css/border.html - chybí vlastnost border-style.
Mimochodem pokud mají všechny strany shodné vlastnosti, je možno je zadat najednou zápisem:
div {border: 1px solid #000000}
Petr ZZZ
Profil
Do CSS si dej třeba:
.ddd { border-width:10px;  
       border-style:solid; 
       border-left-color:#00ff00; 
       border-top-color:#707070; 
       border-right-color:#ff00ff; 
       border-bottom-color:#ff0000; }
Do HTML napiš: <div class="ddd"></div>
Petroš
Profil *
Dík moc už to funguje
Bubák
Profil
jenikkozak:
Ve druhém příkladu chybí styl čáry.
Není povinný, ale musíš vědět, jaké to bude mít důsledky. Podle CSS specifikace se u zkrácených (shrtland) zápisů v případě chybějící vlastnosti použije výchozí vlastnost, coč je u vlastnosti border v případě neuvedení stylu čáry "none". Ale nic se neděje, styl čáry je možné deklarovat později.

Petr ZZZ:
nebo úspozněji:
.ddd { border:10px solid;
       border-color:#707070 #ff00ff #ff0000 #00ff00; }
Petr ZZZ
Profil
Bubák:
Perfektní, dík za tip!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0