Autor Zpráva
tomas99
Profil
Mám hlavní div, ve kterém mám dva divy vedle sebe. Oba dva divy si výšku nastaví podle obsahu. Když ale má jeden div více obsahu než druhý, tak se zvětší pouze ten jeden, potřeboval bych ale aby ten druhý div s menším obsahem měl stejnou výšku jako ten první a naopak.
panther
Profil
tomas99:
...a hledat jsi nezkoušel, že? Řeší se to tu co chvíli.
tomas99
Profil
No to víš že zkoušel, jenže vyhledávání co je tady není zrovna přehledné a ani nevím podle kterých tagů bych měl hledat, prošel jsem ručně asi 10 stránek nazpět ale nic nenašel.
panther
Profil
tomas99:
http://www.google.com/search?hl=cs&q=sloupce+stejn%C4%9B+vysok%C3%A9+site%3Adiskuse.jakpsatweb.cz&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Řeší se to obrázkem na pozadí, podstatné je vědět, Jak funguje float a clear.
tomas99
Profil
Díky za odpověď.
HGD
Profil
Ahoj lidi, vim že se to tu řešilo x-krát, i na netu sem o tom čet hodně, ale už si nevim rady, mám udělané 2 sloupce, ale když nastavím pozadí, tak se zobrazí pouze za obsahem at ho nastavim jako menu(logo) nebo left (right), změní se jen když ho nastavim .all ale to je zase pro oba sloupce. Snad pochopíte, díky za rady

all
+------------------+----------------------------------------------+
| left | right |
|+---------------+| +-----------------------------------------+ |
|| menu | | | logo | |
|| | | | | |
|+---------------+| +-----------------------------------------+ |
+------------------+----------------------------------------------+
+------------------------------------------------------------------+
| foother |
+------------------------------------------------------------------+
panther
Profil
HGD:
footer se píše bez „h“.

Chceš-li konkrétní radu, dej sem odkaz na stránku, ne tohle schéma, které nic neřekne.
HGD
Profil
já to vim :) ale už sem několik let takle zvyklej a neřešim to :-D
panther
Profil
HGD:
jak jsem viděl to schéma, ani jsem nečetl, co jsi psal.

Pozadí se dává nadřazenému prvku, který zároveň má overflow: hidden, nebo je pod posledním z floatovaných prvků cleaner pro ukončení obtékání.
tomas99
Profil
Takže prolezl jsem tady plno rad, vyzkoušel snad všechny možné způsoby, ale pořád mi to nefunguje tak, jak bych potřeboval, nastavil jsem hlavnimu divu vlastnost overflow: hidden; a pozadi. Dvema divům uvnitř hlavního jsem nastavil float - tento způsob jsem tu četl vícekrát, ale ať dělám, co dělám tak mi to pořád nepřizpůsobuje výšku prvního divu podle výšky druhého a naopak.Jde o to, že má v levém divu nastavenu čáru v okraji a ta by měla jít až dolů, jenže pokud je pravý div vyšší, tak to jde jen ke konci levého divu, který je kratší. Nevíte někdo co s tím?
panther
Profil
tomas99:
ta linka musí být na pozadí nadřazeného elementu jako obrázek. I když to tak vypadá, nikdy ty dva sloupce stejně vysoké nejsou. Jen to jen iluze způsobená obrázkem, takže linka tvořená borderem nikdy nebude fungovat.
tomas99
Profil
panther:
Máš na mysli tím obrázkem vlastnost background-image(tu jsem zkoušel)? S tím, že úplně stejné nebudou počítám, podle toho co jsem četl, ale problém je že svoji velikost nezmění vůbec.
tomas99
Profil
Oprava, myslíš tím že mám udělat pozadí s tou linkou, která bude dělit ty dva divy namísto té čáry okraje?
panther
Profil
tomas99:
Máš na mysli tím obrázkem vlastnost background-image
ano, případně zkráceně celý background.

ale problém je že svoji velikost nezmění vůbec.
ale oni nepotřebují měnit svou velikost. Levý div bude mít výšku pořád třeba 250px, pravý 400px, ale obrázek na pozadí rodiče se natáhne podle delšího z nich, bude tedy vysoký 400px (a levý sloupec tím pádem bude mít na první pohled taky tuhle výšku. Ve skutečnosti bude malinký, pořád neměnných 250px).

myslíš tím že mám udělat pozadí s tou linkou
ano, přesně to myslím. Výška jednotlivých boxů nesouvisí s pozadím rodiče ani sousedního prvku v kódu.
Petr ZZZ
Profil
tomas99:
Tady máš řešení s podrobným popisem; kdyby sis proklikal to, na co zde [#4] panther odkazoval, už bys ho znal: Dvousloupcový beztabulkový layout

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0